Koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangud

Dokumentide taotlemine ja PPA teeninduste töö

PPA teenindussaalis on maski kandmine kohustuslik, et kaitsta enda ja teiste tervist.

Kõige turvalisemalt ja kiiremalt saad dokumente taotleda kodust lahkumata veebis politsei.ee/et/iseteenindus. Valminud dokumendile järele tulemiseks broneeri eelnevalt aeg broneering.politsei.ee.

Dokumentide taotlemisega seotud info:

ID-kaardi alternatiivina saab elektroonseteks toiminguteks kasutada:

  • mobiil-ID
  • Smart-ID
  • Digi-ID

Füüsiliseks isikutuvastuseks sobib pass.

PPA iseteeninduses saab taotleda ID-kaarti ja passi. Nõuetekohase foto saab inimene ise üles laadida. Foto nõuded on e-taotluskeskkonnas detailselt ära kirjeldatud.

PPA iseteeninduskeskkond.

Passi ja ID-kaardi taotlemisel on vajalik anda sõrmejälg, mistõttu selle taotlemiseks tuleb kasutada teeninduse digikioski ning pärast seda saab taotluse täita iseteeninduses. Sellega saab vähendada teeninduses veedetud aega. Juhul, kui sõrmejälg on antud vähem kui kuus aastat tagasi, saab seda passi taotlemisel uuesti kasutada. Iseteenindusse sisselogimisel tuvastab süsteem, kas sõrmejälje andmine on vajalik.

Valminud dokumente hoiab PPA teeninduses kuus kuud.

Kust saan infot välismaalaste Eestis viibimise, töötamise ja elamisega seotud küsimuste kohta?

Keerulisemate või täiendavate küsimuste korral pöörduda PPA migratsiooninõustajate poole. E-maili teel migrationadvice@politsei.ee või telefonitsi 612 3500 (E-R kl 9-15)

Häirekeskuse infotelefon 1247 jagab ööpäevaringselt informatsiooni koroonaviirusega seotud küsimustes.

Pensionite ja toetuste kohta küsi infot sotsiaalkindlustusameti infotelefonilt 612 1360

Tervishoiuteenustega seotud küsimuste esitamiseks võta ühendust haigekassaga info@haigekassa.ee või telefonil 669 6630

Mis meetmed on võetud teeninduses kasutusele viiruse leviku tõkestamiseks?

Kõikides teenindustes on olemas desinfitseerimisvahendid klientidele kasutamiseks. Meie klienditeenindajad kannavad isikukaitsevahendeid ning puhastavad regulaarselt töölauda, letti ja muid sageli kasutatavaid pindu ja töövahendeid.

Kui mul on ainult kerge nohu ja köha, kas siis võin tulla edasilükkamatu toimingu jaoks teenindusse?

Palume võimalusel mitte tulla. Dokumendi kiireks taotlemiseks saad kasutada iseteenindust ning tulla valminud dokumendile järele siis, kui oled tervenenud. Dokumente hoitakse teeninduses kuus kuud.

Pean edasilükkamatu toimingu jaoks tulema teenindusse, kuid kuulun riskigruppi. Kas saan kedagi enda eest volitada tulema?

Saad dokumendi kätte vaid juhul, kui juba taotlemisel on teeninduses või Eesti Vabariigi välisesinduses kohapeal esitatud volitus. Kui dokumendile tuleb järele volitatud esindaja, siis peab ta kaasa võtma enda kehtiva Eesti isikut tõendava dokumendi ja sinu vana passi.