Koroonaviiruse tõttu kehtestatud piirangud

PPA teeninduste töö

PPA teenindussaali tulles kanna maski! Maski kandmine on vajalik meede viiruse leviku peatamiseks, mistõttu tule enda ja teiste tervise hoidmiseks teenindussaali koos maskiga!

PPA iseteeninduses saab taotleda ID-kaarti ja passi. ID-kaardi uuendamisel ei ole vaja sõrmejälge ning nõuetekohase foto saab inimene ise üles laadida. Foto nõuded on e-taotluskeskkonnas detailselt ära kirjeldatud.

PPA iseteeninduskeskkond.

Passi taotlemisel on vajalik anda sõrmejälg, mistõttu selle taotlemiseks tuleb kasutada teeninduse fotoboksi ning pärast seda saab taotluse täita iseteeninduses. Sellega saab vähendada teeninduses veedetud aega. Juhul, kui sõrmejälg on antud vähem kui kuus aastat tagasi, saab seda passi taotlemisel uuesti kasutada. Iseteenindusse sisselogimisel tuvastab süsteem, kas sõrmejälje andmine on vajalik.

Valminud dokumente hoiab PPA teeninduses kuus kuud.

Dokumentide taotlemisega seotud info:

ID-kaardi alternatiivina saab elektroonseteks toiminguteks kasutada:

  • mobiil-ID
  • Smart-ID
  • Digi-ID

Füüsiliseks isikutuvastuseks sobib pass.

Teenindusaalides järgitakse põhjalikke nakkusohu vältimise reegleid. Teenindajad kasutavad isikukaitsevahendeid ning puhastatakse pidevalt pindu ning töövahendeid, millega kliendid ja teenindajad kokku puutuvad. Kliente suunatakse kasutama saalis olevaid käte desinfitseerimise vahendeid. Juhul, kui saali koguneb korraga suurem hulk inimesi, siis suunatakse osad inimesed ootama õue.

Mis meetmed on võetud teeninduses kasutusele viiruse leviku tõkestamiseks?

Kõikides teenindustes on olemas desinfitseerimisvahendid klientidele kasutamiseks. Meie klienditeenindajad kannavad isikukaitsevahendeid ning puhastavad regulaarselt töölauda, letti ja muid sageli kasutatavaid pindu ja töövahendeid.

Kui mul on ainult kerge nohu ja köha, kas siis võin tulla edasilükkamatu toimingu jaoks teenindusse?

Palume võimalusel mitte tulla. Dokumendi kiireks taotlemiseks saad kasutada iseteenindust ning tulla valminud dokumendile järele siis, kui oled tervenenud. Dokumente hoitakse teeninduses kuus kuud.

Kui pean edasilükkamatu toimingu jaoks tulema teenindusse, kas mulle antakse mask?

Teeninduses antakse mask juhul, kui sul on haigusnähud. Siiski palume enda ja teiste tervise hoidmiseks teenindussaali haigusnähtudega mitte tulla.

Pean edasilükkamatu toimingu jaoks tulema teenindusse, kuid kuulun riskigruppi. Kas saan kedagi enda eest volitada tulema?

Saad dokumendi kätte vaid juhul, kui juba taotlemisel on teeninduses või Eesti Vabariigi välisesinduses kohapeal esitatud volitus. Kui dokumendile tuleb järele volitatud esindaja, siis peab ta kaasa võtma enda kehtiva Eesti isikut tõendava dokumendi ja sinu vana passi.