Piirivalve aastakonverents käsitleb ebaseadusliku sisserände ja piiriülese koostöö temaatikat
12.05.2011


Reedel, 13. mail korraldab Politsei- ja Piirivalveamet Narva Linnuses piirivalve II aastakonverentsi, mis keskendub ebaseaduslikule sisserändele, selle tõkestamiseks tehtavale piiriülesele koostööle ja korraldatavatele välismissioonidele.

Tänavune konverents kannab pealkirja „Ebaseadusliku sisserände tõkestamine: piiriülene koostöö ja missioonid“ ning selle põhiteemad on ebaseadusliku sisserände ajalooline kontekst ja ohud,  piiriülene koostöö Euroopa Liidu tasandil ning kahepoolne koostöö liikmesriikide ja kolmandate riikide vahel, samuti välismissioonid ja korraldatavad ühisoperatsioonid.

Ürituse tervitussõnad ütlevad Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt ja peadirektori asetäitja piirivalve alal Tõnu Hunt.  Ettekannetega esinevad Politsei- ja Piirivalveameti töötajad, külalislektorid ning välisesinejad Euroopa Liidu liikmesriikide välispiiril tehtava operatiivkoostöö juhtimise Euroopa agentuurist (FRONTEX) ja Vene Föderatsiooni Piirivalveteenistusest.

 Ebaseadusliku sisserände trende, põhjusi  ja riske tutvustab Euroopa Liidu eksdiplomaat ja Aasia ning Aafrika välispoliitika ekspert Hannes Hanso. Ebaseaduslikust sisserändest Eesti kontekstis annab ülevaate välispiiri teabe büroo riskianalüüsi talituse juht Ago Tikk.

Piiriülesest koostööst Euroopa Liidu tasandil räägib FRONTEX-i esindaja Matjaz Jancic, kahepoolset koostööd Euroopa Liidu ja kolmandate riikide vahel valgustab piirivalvealase koostöö büroo juht Helen Neider-Veerme ning Eesti-Vene piiriülest koostööd Vene FV piiriesindaja Vene-Eesti piiril polkovnik Ruslan Trebunski.
Piiriülest koostööd kohalikul tasandil tutvustab Ida-Viru maavanem Riho Breivel. Ametkondadevahelisest ja organisatsioonisisesest koostööst kaasuse näitel räägib Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Priit Pärkna. Isiklikke kogemusi jagavad FRONTEX-i ühisoperatsioonidel osalenud piirivalvurid.

Konverentsi raames esitletakse piirivalve vaatlus- ja kontrolltehnikat, avatud on töötoad ning ettekannete vahel toimuvad tehnika ja teenistuskoerte demonstratsioonid.

Konverentsi modereerib Mart Mardisalu.  Üritus algab kell 10.30 registreerimisega ning lõpeb kell 17.00.
Konverentsi ajal toimub Narva linnuse õuel linnarahvale tutvumiseks piirivalve tehnika väljapanek kell 10.30 – 14.00. Piirivalvekoerte demonstratsioonid toimuvad kell 12.00 ja 13.00. Politsei- ja Piirivalveameti orkester esineb kell 12.45.

Urmo Kohv
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
6123051 / 53054061
urmo.kohv@politsei.ee

 
Tagasi