Politsei hoiab silma peal Keila ja Harku valla puhkealadel
07.06.2011


Põhja Prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna ja Paldiski kordoni ametnikud pööravad terve suve jooksul enam tähelepanu avalikule korrale Keila ja Harku valla mereäärsetel puhkealadel.

Lääne-Harju politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul on politsei eelmisel suvel oma töös kokku puutunud mitmete suvitajatega, kes rikkusid avalikku korda, tarvitasid avalikes kohtades alkoholi ja mõnel juhul lõhkusid puhkealade pinke ja laudu. „Kindlasti ei saa selline käitumine jätkuda. Lisaks üritati sageli autoga maksimaalselt merele lähedale sõita, tehti vales kohas lõket või jäeti pärast toredat ajaveetmist prügi alles,” kirjeldas politseikapten.

Politseil on plaanis suve jooksul korraldada mitmeid kontrollreide, mille käigus pööratakse olulist tähelepanu avalikule korrale Keila ja Harku valla mereäärsetel aladel. Oma tegevusse kaasatakse nii kohaliku omavalitsuse kui ka Riigimetsa Majandamise keskuse esindaja, kes saavad politseinikke aidata juba enda pädevuste piires.

Möödunud reede õhtul nelja tunni jooksul kestnud kontrolli käigus fikseerisid politseiametnikud üle 20 rikkumise, mille puhul oli tegemist alaealistega. Suurem osa rikkujatest olid tarvitanud alkoholi ja mõnel neist oli alkohol kaasas. Noored said kutse ilmuda politseijaoskonda ning nad anti vanematele üle.

„Väga tore, kui noored veedavad aega looduses, kuid kindlasti ei tohiks alaealiste koosviibimisega kaasneda alkoholi tarvitamine. Sageli on just sellistest pidudest alguse saanud joobes olekus ujumine või kahtlaste seikluste otsimine, mis kahjuks ei pruugi hästi lõppeda,“ selgitas Saarniit.


Aleksandra Solntseva
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
612 4049
5303 4073
aleksandra.solntseva@politsei.ee

 
Tagasi