Politsei tabas kauplusest ehteid varastanud mehed
08.08.2012


Üleeile Tartu juveelikauplusest kaks hinnalist kuldketti varastanud mehed peeti samal päeval politsei poolt Jõgevamaal kinni.


6. augustil sisenesid Ringtee tänaval kaubanduskeskuse juveelikauplusesse kaks tõmmut võõramaalast, kes uurisid erinevaid hinnalisi ehteid. Pärast meeste lahkumist, umbes 20 minuti möödudes, avastas müüja, et kaduma on läinud kaks kuldketti väärtusega 4305 eurot.

Müüja teatas juhtunust politseile ning sündmuskohale saabunud patrullpolitseinikele näidati turvalintidelt varguse toime pannud isikuid. Samu isikuid olid patrullpolitseinikud eelnevalt märganud hõbedast värvi mahtuniversaalis, kui kaupluse parklasse jõudsid. Sõiduki tundemärgid ning info, et masinal on kollane numbriplaat ja juhikoht paremal pool, edastati kõikidele Lõuna-Eesti patrullidele ning asuti otsima väidetavate varaste sõidukit.

Jõgeva maakonnas Põltsamaa lähistel Tallinn-Tartu maanteel silmas piirkonnapolitseinik hõbedast värvi autot, mille juhikoht asus paremal pool ning pidas sõiduki kontrollimiseks kinni. Masinas olid kolm Rumeenia kodanikku (s. 1984, 1989, 1994). Kuuldes, et politseil on korraldus nende sõiduk läbi otsida, loovutasid mehed varastatud kuldketid vabatahtlikult politseile. Isikud peeti kinni ja toodi Tartusse, kus Tartu kriminaaltalituse varavastaste kuritegude teenistus nendega menetlustoiminguid teostas.

Isikute kahtlustatavatena kinnipidamine asendati 1300eurose maksega riigituludesse, millest täiskasvanutel kummalgi tuli tasuda 500 ja alaealisel 300 eurot. Ühtlasi kehtestati kahele täisealisele mehele riiki sissesõidu keeld viieks aastaks ning kohustati kõiki Eestist lahkuma.

Lõuna prefektuuri politseinikud toimetasid 7. augustil kolm meest riigipiirile, kus oli vastas Läti Vabariigi politsei. Isikud anti naaberriigi kolleegidele üle, kuna Läti politseil on alust kontrollida nende meeste seotust sarnaste kuritegude toimepanemisega Läti Vabariigis.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi