Mobiil-ID taotlemine
15.02.2016

Mobiil-ID on isiku tõendamise ning digitaalse allkirjastamise lahendus mobiiltelefonile.

Selle abil saab teostada samu e-toiminguid nagu ID-kaardiga, kuid veelgi mugavamalt.

Taotluskeskkonda sisenemiseks:

  • Asetage ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus kaardilugejasse ENNE taotluskeskkonna lingile  vajutamist
  • Vajutage nuppu “ Sisenemine taotluskeskkonda”
  • Jälgige ekraanil kuvatavaid juhiseid


NB! Brauseri info värskendamine (F5 e. Refresh kasutamine) ei kiirenda toimuvaid päringuid ega info kuvamist. Kui toiming hangub, siis sulgege brauser ning alustage taotlemist uuesti.

Sisenemine taotluskeskkonda

Mobiil-ID taotlemiseks on vajalik mobiil-ID teenust võimaldav SIM-kaart. Mobiil-ID aktiveerimiseks on vajalik:

  • ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus koos PIN1 ja PIN2 koodide ja kehtivate sertifikaatidega (täpsem info www.id.ee/36007)
  • ID-kaardi lugeja;
  • Arvutisse paigaldatud ning kasutatava veebilehitsejaga töötav ID-kaardi tarkvara (uusim tarkvara lae alla siit https://installer.id.ee/)
  • SIM-kaardi saamiseks tuleb sõlmida liitumisleping mobiilioperaatori (EMT, Elisa või Tele 2) juures. Peale lepingu sõlmimist ning spetsiaalse SIM-kaardi saamist mobiilioperaatorilt tuleb mobiil-ID teenuste kasutamiseks aktiveerida.


Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kuni 5 aastat. Maksimaalse kehtivusajaga mobiil-ID saab kui dokumendi andmekandja tehniline lahendus (SIM-kaart) vastab tingimustele, mis on vajalikud dokumendi turvaliseks kasutamiseks viie aasta jooksul. . Mobiil-ID ei saa taotleda esindaja kaudu.

Kui Teie isikuandmed on muutunud, tuleb Teil pöörduda mobiil-ID sertifikaatide kehtetuks tunnistamiseks ja uute isikuandmetega mobiil-ID SIM-kaardi taotlemiseks oma mobiiloperaatori poole.


Riigilõiv
Tehnilised nõuded
Mobiil-ID sertifikaatide kasutustingimused
Kasulik info mobiil-ID kohta
KKK