Mobiil-ID taotlemine
01.05.2016


Mobiil-ID on isiku tõendamise ning digitaalse allkirjastamise lahendus mobiiltelefonile.

Selle abil saab teostada samu e-toiminguid nagu ID-kaardiga, kuid veelgi mugavamalt.

Taotluskeskkonda sisenemiseks:

  • Asetage ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus kaardilugejasse ENNE taotluskeskkonna lingile  vajutamist
  • Vajutage nuppu “ Sisene mobiil-ID taotluskeskkonda”
  • Jälgige ekraanil kuvatavaid juhiseid


NB! Brauseri info värskendamine (F5 e. Refresh kasutamine) ei kiirenda toimuvaid päringuid ega info kuvamist. Kui toiming hangub, siis sulgege brauser ning alustage taotlemist uuesti.

 

 

Mobiil-ID taotlemiseks on vajalik mobiil-ID teenust võimaldav SIM-kaart. Mobiil-ID aktiveerimiseks on vajalik:

  • ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus koos PIN1 ja PIN2 koodide ja kehtivate sertifikaatidega (täpsem info www.id.ee/36007)
  • ID-kaardi lugeja;
  • Arvutisse paigaldatud ning kasutatava veebilehitsejaga töötav ID-kaardi tarkvara (uusim tarkvara lae alla siit https://installer.id.ee/)
  • SIM-kaardi saamiseks tuleb sõlmida liitumisleping mobiilioperaatori (EMT, Elisa või Tele 2) juures. Peale lepingu sõlmimist ning spetsiaalse SIM-kaardi saamist mobiilioperaatorilt tuleb mobiil-ID teenuste kasutamiseks aktiveerida.


Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kuni 5 aastat. Maksimaalse kehtivusajaga mobiil-ID saab kui dokumendi andmekandja tehniline lahendus (SIM-kaart) vastab tingimustele, mis on vajalikud dokumendi turvaliseks kasutamiseks viie aasta jooksul. . Mobiil-ID ei saa taotleda esindaja kaudu.

Kui Teie isikuandmed on muutunud, tuleb Teil pöörduda mobiil-ID sertifikaatide kehtetuks tunnistamiseks ja uute isikuandmetega mobiil-ID SIM-kaardi taotlemiseks oma mobiiloperaatori poole.


Riigilõiv
Tehnilised nõuded
Mobiil-ID sertifikaatide kasutustingimused
Kasulik info mobiil-ID kohta
KKK