Mobiil-ID taotlemine
23.08.2017

 

 

Mobiil-ID on isiku tõendamise ja digitaalse allkirjastamise lahendus mobiiltelefonile. Sellega saab teostada samu e-toiminguid nagu ID-kaardiga, kuid veelgi mugavamalt.

Mobiil-ID valmidusega SIM-kaardi saamiseks ja lepingu sõlmimiseks pöörduge oma mobiiloperaatori poole. Seejärel tuleb teenuste kasutamiseks aktiveerida mobiil-ID allpool märgitud taotluskeskkonnas.

Mobiil-ID teenusega liitumise riigilõiv on 10 eurot ja selle tasumine toimub mobiiloperaatori juures. Lisainfo saamiseks palume pöörduda oma mobiiloperaatori poole.

Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kuni 5 aastat. Maksimaalse kehtivusajaga mobiil-ID saab väljastada siis, kui dokumendi andmekandja tehniline lahendus (SIM-kaart) vastab tingimustele, mis on vajalik dokumendi turvaliseks kasutamiseks viie aasta jooksul. Mobiil-ID-d ei ole võimalik taotleda esindaja kaudu.

Kui Teie isikuandmed on muutunud, tuleb pöörduda mobiiloperaatori poole, et tunnistada mobiil-ID sertifikaadid kehtetuks ning taotleda uute isikuandmetega mobiil-ID SIM-kaart.

Mobiil-ID aktiveerimiseks on Teil vaja:

  • ID-kaarti, elamisloakaarti või digitaalset isikutunnistust koos PIN1 ja PIN2 koodide ning kehtivate sertifikaatidega
  • ID-kaardi lugejat
  • arvutisse paigaldatud ning kasutatava veebilehitsejaga töötavat ID-kaardi tarkvara
  • operatsioonisüsteem, millel on ID-tarkvara tugi. Toetatud operatsioonisüsteemide nimekirjaga saate tutvuda siin.


Mobiil-ID aktiveerimiseks toimige järgmiselt:

  • asetage ID-kaart, elamisloakaart või digitaalne isikutunnistus kaardilugejasse ENNE taotluskeskkonna lingile  vajutamist,
  • vajutage nuppu “ Sisene mobiil-ID taotluskeskkonda”,
  • jälgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

 

Juhul, kui kasutad uusimat Firefox veebilehistejat ja taotluskeskkonnas on digiallkirjastamine häiritud, siis kasuta Chrome või Internet Explorer veebilehitsejat.

Kui mobiil-ID sertifikaadid on peatatud mobiilsideoperaatori poolt, siis pöördu nende aktiveerimiseks enda sideoperaatori poole.

 

 

NB! Veebilehitseja info värskendamine (F5 ehk Refresh kasutamine) ei kiirenda toimuvaid päringuid ega info kuvamist. Kui toiming hangub, sulgege veebilehitseja ning alustage taotlemist uuesti.


Mobiil-ID sertifikaatide kasutustingimused
Kasulik info mobiil-ID kohta
KKK