Tabatud roolijoodikult võeti auto ja juhtimisõigus
21.06.2012


19. juuni hommikul Pärnumaal joobes olekus autot juhtinud meesterahvalt võeti kohtuotsusega juhtimisõigus üheks aastaks ja sundvõõrandati sõiduauto Mercedes Benz.

Politseipatrull pidas kolmapäeval, 19. juuni hommikul Pärnumaal Saarde vallas Valga-Uulu maantee 91. kilomeetril kinni sõiduauto Mercedes Benz, mille roolis olnud 53-aastasel Silveril tuvastati joove, mis näeb ette kriminaalkaristust. Meesterahvas on ka varem erinevate õigusrikkumiste tõttu seadusega pahuksisse sattunud.

Kohapeal kinnipeetud autojuht toimetati arestimajja ja täna hommikul toimunud kohtuprotsessil määrati mehele karistuseks 12 kuu pikkune arest, mis läheb täitmisele, kui mees kahe-aastase katseaja jooksul paneb toime uue kuriteo. Lisaks sellele võeti kohtu all olnud mehelt juhtimisõigus aastaks ja sundvõõrandati talle kuulnud sõiduauto Mercedes Benz.

Politsei paneb lähenevate pühadega jätkuvalt inimestele südamele, et nad ei istuks purjuspäi autorooli ega laseks seda teha ka kellelgi nendega ühes seltskonnas viibijatest. Antud juhtum on kahetsusväärne näide sellest, kuidas mõtlematult pandi ohtu nii enda kui ka teiste elu. Mehele määratud karm karistus võiks olla õpetuseks kõigile.


Heiko Leesment
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
5550 4359
444 6451
heiko.leesment@politsei.ee

 
Tagasi