Lääne prefektuurile teevad muret merehätta sattuvad väikelaevad
12.07.2012


Viimase viie päeva jooksul on Lääne prefektuuri tööpiirkonnas merehätta sattunud või madalikule sõitnud kuus alust väikelaeva.

Nädalavahetusel sattus Pärnu lahes mootoririkke tõttu merehätta kaater kümne inimesega pardal. Esmaspäeva ja teisipäeva jooksul sõitsid neli jahti madalikule, kolmapäeval üks. Võrdluseks võib tuua, et eelmisel aastal oli madalikele sõite kokku üksteist.
Peamiseks põhjuseks, miks jahid hätta on sattunud on kaptenite endi sõnul navigatsiooniseadmete vigased andmed.

Lääne prefektuuri piirivalvebüroo juht Margus Toomsalu sõnul ei tasuks navigeerimisel lootma jääda ainult moodsatele seadmetele. „Nende kõrval tuleks turvalisuse tagamiseks kasutada ka traditsioonilisi merekaarte,“ soovitab Toomsalu. Toomsalu lisab veel, et mõistlik oleks hoida sisselülitatuna raadiojaam ning vastata merevalvekeskuse kutsetele. „Nii mõnigi madalikule sõit oleks selle abil kindlasti ära hoitud,“ on Toomsalu raadioside vajalikkuses kindel. 

Põhilised kohad, kus madalikule sõidetakse on Väinameri, eriti Vormsi ja Haapsalu piirkond ning sadamatesse sissesõidud. Kui eelmisel aastal sattusid merehätta peamiselt välismaa lipu all sõitvad jahid, siis sellel aastal on kohalike ja välismaa väikelaevade suhe võrdne.

Kristi Kais
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6452
5307 2828
kristi.kais@politsei.ee

 
Tagasi