Nädalavahetus oli Jõhvi politseinikele töine
30.07.2012


Suurepärast ilma ja mitmeid üritusi nautinud inimesed tõid Jõhvi politseijaoskonna piirkonnas kaasa rohkelt väljakutseid. Enamasti tegelesid politseinikud joobes inimestega, sealhulgas alkoholi tarbinud alaealiste ja ka roolijoodikutega.


Kokku teenindas Jõhvi politsei nädalavahetusel 124 väljakutset. Jõhvi konstaablijaoskonna piirkonnavanem Annika Elm ütles, et Ida-Virumaal viidi läbi mitmeid erinevaid üritusi, mistõttu pöörasid politseinikud kõrgendatud tähelepanu just ümbruskonnas toimuvale. Alaealiste tegemisi jälgiti Peipsi järve ääres, Kohtla-Järvel lõbustuspargi läheduses ja Kiviõlis. Peipsi äärest tabati üks mootorrattaga ringi sõitnud 17-aastane noormees, kes oli alkoholijoobes, tal puudus juhtimisõigus, lisaks ei kandnud ta kiivrit ja sõiduk oli registreerimata. „Täielik pakett liiklusrikkumisi,“ kommenteeris noormehe vastutustundetut käitumist Annika Elm.

Laupäeval tabati Kiviõli piirkonnast kaheksa, Kohtla-Järvelt aga 12 alkoholi tarvitanud alaealist.

Nädalavahetusel kõrvaldati liiklusest keskmisest rohkem roolijoodikuid– 12, neist kaheksa suhtes algatati kriminaalmenetlust. Politseinike tähelepanu pälvis Kohtla-Järvel üks sõiduauto, mille juht ei tulnud ilmselgelt oma sõiduriista juhtimisega toime. Roolis olnud alkoholijoobes mees viidi menetlustoiminguteks politseijaoskonda, võtmed anti autoomanikust abikaasale, kelle kohustus oli organiseerida kaine juht. Mõne aja pärast sai politsei väljakutse, et joobes naine asus autot juhtima. Ta peeti kinni ja ka temal mõõdeti alkoholijoobe määr, mille lausel alustati kriminaalmenetlust.

„Vaatamata, et on kuu lõpp ja palgapäevad alles ees, ei ole see mõjutanud kuidagi inimesi vähem alkoholi tarbima. Pidutsejad, palun säilitage mõõdutunne, alkohol suurendab riski sattuda erinevatesse pahandustesse,“ ütles Elm ning tuletas meelde, et alaealistel on alkoholi tarbimine keelatud.


Mari Riina Rist
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
322 2650
5347 3725
mari-riina.rist@politsei.ee

 
Tagasi