Eesti Politsei Spordiliit taotleb Euroopa politseispordi meistrivõistluste korraldusõigust
02.08.2012


Eestis neljapäevast pühapäevani peetaval Euroopa Politsei Spordiliidu (USPE) tehnilise komisjoni kohtumisel teeb Eesti Politsei Spordiliit ettepaneku politseispordi meistrivõistluste korraldamiseks Eestis.

„Esimene võimalus selleks võiks avaneda nelja aasta pärast 2015. aastal, kuid esmalt peame selleks ettepaneku tegema ja võistluste korraldamise tingimustega tutvuma,“ ütles Eesti Politsei Spordiliidu president Kalle Laanet. „Iga tipptasemel spordisooritus nõuab vastavaid tingimusi ja see, millise võistlusala võõrustamine võiks kõne alla tulla, selgub siis, kui oleme tutvunud USPE nõuetega. Etteruttavalt öeldes on meil päris head tingimused kergejõustiku- ja laskespordi võistluste korraldamiseks ja neid me USP-le ka tutvustame,“ lisas Kalle Laanet.  
 
USPE meistrivõistluste kavas on korv- ja võrkpall, tennis, krossijooks, laskmine, käsi- ja jalgpall, suusatamine, lauatennis, maraton, jalgrattasõit, judo, ujumine, triatlon, lauatennis ja kergejõustik.

Kalle Laaneti sõnul tõstaks meistrivõistluste korraldamine Eestis politseinike motivatsiooni tipptasemel võistluspordiga tegelemiseks ning oma riigi ja organisatsiooni esindamiseks. „Kõige tähtsam on kahtlemata see, et meie politseinikud harrastaksid tervislikke eluviise ja et sporditegemine kuuluks nende eluviisi juurde. Kui tulemused hakkavad paranema, on loomulik, et inimene soovib ennast teistega võrrelda ja mõõtu võtta. Rahvusvahelistel võistlustel osalemine on selleks suurepärane võimalus ja annab lisaks veel ka tööalaseid kontakte,“ rääkis Laanet. „Otsekontaktide loomine teiste riikide kolleegidega on üks peamiseid väärtusi, miks USPE on ellu kutsutud ja selle olulisust on tänases maailmas raske alahinnata,“ lisas Laanet.

Täna algav USPE liikmete kohtumine toimub Eestis esmakordselt. Eestit väisavad USPE president Luc Smeyers Belgiast, peasekretär Fred Kusserow Saksamaalt ning mitmed teised Euroopa politseispordi juhid. Delegatsiooni võtab vastu Eesti Politsei Spordiliit eesotsas liidu presidendi Kalle Laanetiga. Nelja päeva jooksul arutletakse muuhulgas ka lähiaastate Euroopa meistrivõistluste võistlusprogrammi üle ja täiendatakse juhendeid.
 
Eesti Politsei Spordiliit loodi 2004. aastal, USPE liikmeks astus Eesti Politsei juba 1994. aastal.

Tuntuimad Eesti politseisportlased on Allar Raja, Moonika Aava ja Andrus Murumets.

Teistest riikidest kuuluvad politseiridadesse ja osalevad aktiivselt Euroopa politsei meistrivõistlustel sellised tippsportlased nagu 2010. aasta olümpiavõitja suusahüpetes Andreas Kofler, 2004. aasta sport- ja õhupüstoli olümpiavõitja Maria Grozdeva, 2008. aasta olümpiavõitjad kajakisõidus Carlos Perez Rial ja Saul Craviotto Rivero ning Kristiina Šmiguni suur konkurent suusatamises, ukrainlanna Valentina Shevchenko, kes on maailmakarika etappide ja maailmameistrivõistluste medaliomanik.

Täiendav info:
Kalle Laanet
Eesti Politsei Spordiliidu president
Tel: 53 285 630

Teate edastas:
Helin Vaher
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
612 3014/53 408 556

 
Tagasi