Politseis registreeritud sündmused
07.08.2012


Möödunud ööpäeval registreeriti prefektuurides 126 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 2 avaliku korra rasket rikkumist ja 76 varavastast kuritegu. Viimaste seas oli 66 vargust (eluruumidest 7 ja sõidukitest 8) ning 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Juhtus 4 raskemat liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 39 alkoholijoobes sõidukijuhti. Avastati 3 narkootikumide vahendamist ja 1 narkootikumide omamine või tarbimine. Registreeriti 397 väärtegu. Piirilt saadeti tagasi 16 välismaalast, tabati 1 ebaseaduslikult riigis viibinud isik, registreeriti 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.


PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
6. augustil kella 16.45 ajal rööviti Linnamäe teel asuvast poest riideesemeid. Politseipatrull pidas hiljem sündmuskoha  lähedal kinni ja toimetas kahtlustatavatena jaoskonda 29- ja 31- aastase Aleksandri.

Avaliku korra rasked rikkumised
Politseile teatati, et 5. augustil kella 5 paiku tungiti Suur-Karja tänaval kallale 21- ja 30-aastastele meestele.

7. augustil kella 5 paiku teatati politseile, et kesklinnas Pärnu maanteel tungiti kallale 34-aastasele mehele. Kaaskodanike abil pidas politseipatrull kinni ja toimetas asjaolude kontrollimiseks jaoskonda 21-aastase Jani ja 18-aastase Jevgeni.

Kehalised väärkohtlemised
6. augustil sai politsei teate, et kella 8.20 ajal tungiti Õismäe tee poes tungiti kallale 37-aastasele mehele.

6. augustil kella 15.30 ajal sai politsei teate, et Paekaare tänava korteris tungiti kallale 61-aastasele mehele ja 56-aastasele naisele. Kahtlustatavana toimetati politseijaoskonda 16-aastane noormees.

Vargused
6. augustil avastati, et Wismari tänava ehitusobjektilt on varastatud elektrilisi tööriistu, kahju kokku 2600 eurot.

6. augustil avastati, et Toompeal asuvast ehitussoojakust on varastatud elektrilisi tööriistu ja tööriistakott erinevate riistadega. Kahju kokku 2500 eurot.

Harjumaa

Vargused
Ööl vastu 5. augustit varastati Jäelähtme vallas Loo alevikus asutuse territooriumilt metallkonstruktsioone. Kahju kokku 1000 eurot.

6. augustil avastati, et Rae vallas Vaida alevikus on ettevõtte territooriumilt varastatud vibroplaat ja elektrigeneraator. Kahju kokku 8600 eurot.

6. augustil avastati, et Harku vallas on sisse murtud suvemaja sauna ning varastatud tööriistu. Kahju kokku 200 eurot.

6. augustil avastati, et Kose valla talu hoovist on varastatud registreerimata traktor MTZ80 koos kopaga. Kahju kokku 4000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR


Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
5. augusti öösel tungisid Räpina vallas Jaanikeste külas talumajja kaks meest ning lõid peremeest näo piirkonda. Rünnaku järel avastas kannatanu, et majapidamisest on kadunud ka tema mobiiltelefon. Varaline kahju on 30 eurot.

Tartumaa

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 5. augustit ärandati Tartus Jaama tänaval aiaga piiratud ettevõtte territooriumilt valget värvi väikekaubik Ford Transit. Samal päeval avastati sõiduk hüljatuna Tartumaal Lähtel, kus sellega oli sõidetud vastu betoonist elektriliiniposti.

Vargused
Politseile teatati, et ajavahemikul 23.-29. juuli varastati Tartus Riia tänaval garaažist jalgratas Classic Legend. Kahju on umbes 100 eurot.

Ajavahemikul 27.-30. juuli varastati Elvas Kirde põik tänaval ettevõtte territooriumilt summutiosasid ja teisi sõidukite detaile. Kahju on umbes 300 eurot.

Ööl vastu 2. augustit varastati Nõo vallas Kahna karjääris kahelt ekskavaatorilt neli akut. Kahju on 515 eurot.

5. augusti öösel põles Luunja vallas Lohkva külas Salu teel eramu, mille kustutustööde järel avastati, et majast on varastatud ehteid, sülearvuti Dell ja sularaha 2000 rublaga. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Kehalised väärkohtlemised
Politseile laekus teade, et 6. augustil lõi 42aastane elukaaslane Valgas Köie tänaval korteris 33aastasele naisele näo piirkonda. Haiglas anti naisele esmaabi.

Politseile laekus teade, et 6. augustil lõi tuttav mees Valgas Vabaduse tänaval parklaalal naisele rusikaga näo piirkonda.

Omavoliline sissetung
6. augustil varastati Valgas Vabaduse tänaval kioskist esialgsetel andmetel umbes 10 pudelit kosmeetilist piiritust. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus
Ööl vastu 4. augustit tungiti Kõo vallas sisse kirikusse ja lõhutud sealset inventari. Lõhkumisega tekitatud kahju on 350 eurot.

Võrumaa

Vargused
Ajavahemikul 23. juuli kuni 3. august tungiti Urvaste vallas Kassi külas sisse talumajja ning varastati arvutikast ja viinapudel. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on 750 eurot.

2. augustil teatati politseile, et Võrus Vilja tänaval varastati kortermaja trepikojast jalgratas Classic. Kahju on 250 eurot.

Ööl vastu 4. augustit murti Haanja vallas Sarise külas sisse talumaja kõrvalhoonetesse ning varastati isevalmistatud keevitusaparaat, mootorsaag Husqvarna, kanister bensiiniga, murutrimmer Husqvarna, ketaslõikur Makita ja tööstusvoolujuhe. Esialgne kahju on 1055 eurot.

5. augustil teatati politseile, et Haanja vallas Hurda külas on sisse murtud talumajja ja selle kõrvalhoonetesse. Esialgsetel andmetel varastati mootorsaag Jonsered, võsalõikaja Husqvarna, erinevaid majapidamistarbeid ning traktori aku. Esialgne kahju on 512 eurot.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
Ajavahemikul 5.-6. august varastati Rakveres Rahu tänaval maja trepikojast jalgratas. Kahju on 349 eurot.

Ajavahemikul 5.-6. august varastati Tamsalu vallas Assamalla külas talu territooriumilt traktoriaku ja 550 liitrit diislikütust. Kahju on 750 eurot.

6. augustil varastati Käsmus Neeme teel puhkekülas sõiduautost kaks navigatsiooniseadet, krediitkaardid, kaks spordikotti ja sülearvuti. Kahju on 4420 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
Ajavahemikul 3.-6. august varastati Vaivara vallas Olgina alevikus Männiku tänaval metallvõrku. Kahju on 320 eurot.

Ajavahemikul 4.-6. august varastati Narvas garaažist tööriistu. Kahju on 300 eurot.

Ajavahemikul 4.-7. august varastati Sillamäel Tervise tänaval asutusest akutrell, trimmer ja muid tööriistu. Kahju on selgitamisel.

6. augustil jättis sõiduauto juht Narvas Tallinna maanteel asuvas tanklas kütuse eest tasumata ja sõitis minema. Kahju on 102 eurot.

6. augustil kella 17 paiku varastati Narvas Kreenholmi tänaval asutusest erinevaid esemeid. Kahju on 2085 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Omavoliline sissetung
6. august kella 00.30 ja 2.35 tungiti Türil Tallinna tänaval kauplusesse.

Pärnumaa

Vargused
Ajavahemikul 5.–6. august tungiti Saarde vallas Laiksaare külas talu kõrvalhoonesse ja varastati kütust ning mootorsaag. Kahju on 244 eurot.

5. augustil kella 22.45 ja 23.30 vahel varastati Saarde vallas ettevõtte sõidukist kütust. Kahju on selgitamisel.

3. augustil kella 2.30 ja 4 vahel varastati Pärnus Rüütli tänaval meelelahutusasutuses käekott sularaha, mobiiltelefoni ning isiklike esemetega. Kahju on 115 eurot.  

5. augustil kella 20 ja 20.45 vahel varastati Pärnus Laial tänaval asutuses mobiiltelefon ja rahakott. Kahju on 81 eurot.

Ajavahemikul 15.–28. juuli varastati Tori vallas Võlli külas talust muruniiduk ja kütust. Kahju on 205 eurot.

3. augustil kella 15 ajal varastati Vändra alevis Pärnu-Paide maanteel kaupluse eest jalgratas. Kahju on 300 eurot. Politsei on kahtlustatavana kinni pidanud 51-aastase mehe.

Omavoliline sissetung
2. augustil kella 2.30 paiku tungiti Pärnus Kopli tänaval majja.  

Saaremaa

Vargused
Ajavahemikul 3.–4. august tungiti Kuressaares Pikal tänaval korterisse ja varastati sülearvuti. Kahju on 200 eurot.

4. augustil kella 5 ja 6 vahel varastati Leisi vallas Pärsama külas ettevõtte sõidukitest kütust. Kahju on 104 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi