Politseis registreeritud sündmused
08.08.2012


Möödunud ööpäeval registreeriti prefektuurides 103 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 tapmine, 1 röövimine ja 57 varavastast kuritegu. Viimaste seas oli 46 vargust (eluruumidest 4 ja sõidukitest 8) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Juhtus 1 raskem liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 24 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Avastati 12 narkootikumide vahendamist ja 6 narkootikumide omamist või tarbimist. Registreeriti 373 väärtegu. Piirilt saadeti tagasi 3 välismaalast, registreeriti 1 salakaubavedamise juhtum ja 2 piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
8. augustil kella 3 ajal rööviti Pikal tänaval 34-aastaselt mehelt telefon ja rahakott sularahaga, kahju kokku 220 eurot.

Vargused
6. augustil varastati Estonia puiesteel asutusest sülearvuti, kahju kokku 1200 eurot.

Ööl vastu 7. augustit varastati Vaksiku tänavale pargitud autolt neli ratast, kahjusumma on täpsustamisel.

Ööl vastu 7. augustit varastati Rannamäe teele pargitud autost kaks sülearvutit ja kolm kotti erinevate asjadega. kahju kokku 4000 eurot.

Ööl vastu 7. augustit varastati Rüütli tänavale pargitud autost kaks golfikotti golfikeppidega. Kahju kokku 1600 eurot.

7. augustil varastati Uus-Sadama tänava korterist kaks fotoaparaati, videokaamera ja sülearvuti. Kahju kokku 1043 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
Ajavahemikul 6.-7. august tungiti Saare vallas Kääpa külas sisse sõiduautosse ning varastati esiistmete peatoed ja CD-mängijaga autoraadio. Kahju on 250 eurot.

Põlvamaa

Muu
7. augustil avastasid piirivalvurid Koidula maanteepiiripunktis sõiduauto Toyota Land Cruiser, mille kerenumber oli manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati läbiviidava kriminaalmenetluse ajaks hoiule tolli arestiplatsile.

Tartumaa

Vargused
Ajavahemikul 6. juuli kuni 6. august tungiti Tartus Tiigi tänaval lahtise akna kaudu sisse ühiselamu tuppa ning varastati sülearvuti Lenovo, kõvaketas ja internetipulk. Kahju on 500 eurot.

4. augusti öösel varastati Tartus Turu tänaval bussipeatuses magama jäänud mehelt mobiiltelefon Nokia. Kahju on 357 eurot.

7. augustil ajavahemikul kell 14-19 varastati Tartus Rahu tänaval metallposti külge lukustatud roller Lingben. Kahju on 735 eurot.

7. augusti õhtul varastati Tartus Ülikooli tänaval Barclay pargis fotokaamera Nikon. Kahju on umbes 1000 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
Häirekeskuselt laekus politseile teade, et 7. augustil lõi 50aastane alkoholijoobes mees Abja vallas 73aastasele naisele noaga käe piirkonda. Kiirabi andis naisele esmaabi, politsei pidas alkoholijoobes mehe kinni ja toimetas ta kainenema.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
Ajavahemikul 5.-6. august varastati Laekvere alevikus Kesk tänaval veoauto ZIL registreerimisnumbriga 618AOE. Kahju on 6400 eurot.

Ida-Virumaa


Tapmine
7. augustil kella 21.30 ajal leiti Kohtla-Järvel Olevi tänaval korterist 39aastase naise vägivallatundemärkidega surnukeha. Kahtlustatavana ei ole kedagi kinni peetud.

Vargus
7. augustil varastati Kohtla-Järvel Keskallee tänaval asutuse ruumist käekott selles olnud esemetega. Kahju on 150 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Hiiumaa

Vargus
4. augustil kella 4.15 ja 4.30 vahel varastati Kärdlas Lubjaahju tänaval toitlustusasutuse läheduses mobiiltelefon. Kahju on 480 eurot.

Järvamaa

Vargused
Ajavahemikul 1.–23. juuli varastati Paides Ristiku tänaval kortermaja keldrist jalgratas. Kahju on 300 eurot.

7. augustil kella 3.45 paiku tungiti Türil Kalevi tänaval kauplusesse ja varastati alkoholi. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargused
Ajavahemikul 20.–30. juuli varastati Vändra vallas Massu külas kinnistu kõrvalhoone lähedalt metalli. Kahju on 768 eurot.

5. augustil kella 10 ja 11 vahel varastati Pärnus Riia maanteel kauplusest rahakott sularahaga. Kahju on 250 eurot.

6. augustil kella 15.30 ja 00.00 vahel varastati Tori vallas Jõesuu külast ettevõtte parklast mopeed. Kahju on 1000 eurot.

4. augustil kella 1.30 ja 2 vahel varastati Pärnus Hommiku tänaval teenindusjaamas rahakott isiklike dokumentide ja sularahaga. Kahju on 85 eurot.

Raplamaa

Vargused
3. augustil kella 23.15 vahel tangiti Kohila vallas Urge külas teenindusjaamas sõiduautosse kütust ja lahkuti selle eest tasumata. Kahju on 66 eurot.

7. augustil kella 3 ja 6.15 vahel varastati Raplas Nurme tänaval roller. Kahju on 450 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
Ajavahemikul 6.–7. august võeti Raplas Mahlamäe tänaval omaniku loata  kasutamiseks sõiduauto Audi. Sõiduk leiti avariilisena 7. augusti varahommikul Raplast Mahlamäe tänavalt.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi