Kodanik tabas talle varastatud jalgratast müüa püüdnud mehe
07.09.2012


Tänu valvsale kodanikule tabati rattavarguses kahtlustatav isik ning tagastati varastatud jalgratas samal päeval selle õiguspärasele omanikule.

Kolmapäeval, 5. septembri õhtul teatati politseile rattavargusest Elva kaupluse juures. Rattaomanik oli jätnud hinnalise sõiduvahendi lukustamata ning paigutanud selle poeskäigu ajaks kaupluse ette rattahoidlasse. Kauplusest väljununa, vaid umbes viie minuti möödudes, avastas rattaomanik, et enam kui 600eurone sõiduvahend on varastatud.
 
Vähem kui poole tunni möödudes ühendus politseiga mees, kes teatas, et on Tartu maanteel kinni pidanud kahtlase mehe, kes üritas talle soodsa hinnaga jalgratast müüa. Politseinikud tuvastasid jalgratast müügiks pakkunud mehel alkoholijoobe ning esialgu paigutati ta kainenemisele. Jalgratas toimetati aga tagasi selle õiguspärasele omanikule. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust vargust käsitleva paragrahvi alusel.
 
Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Vallo Koppel ütles, et rattavarguses kahtlustatava isiku kinni pidanud mees käitus igati korrektselt ja eeskujulikult. “Teinekord juhtub, et inimesed ostavad varastatud kaupa teadmatult ja heauskselt. Samas tuleb silmas pidada, et kui ostetaval kaubal on kahtlaselt odav hind ja selle ostes selgub, et tegu on varastatud esemega, võib ostjast saada kuriteo kaasosaline,” selgitas Koppel. Paremal juhul jääb inimene ostetud esemest ja sellele kulutatud rahast lihtsalt ilma. Teadlik omandamine võib aga kaasa tuua rahatrahvi või lausa vabadusekaotuse.
 
Kahtluse korral, et müügiks pakutav ese võib olla kuriteo toimepanemise tulemusena omandatud, soovitab politsei jätta kaup ostmata ning sellisest kahtlusest ka korrakaitsjaid teavitada.
 
Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi