Elmar Vaher: meie valmisolekust sõltub riikide turvalisus
14.03.2017


Täna ja homme kogunevad Eesti, Soome, Rootsi, Läti ja Leedu politsei-, piirivalve- ja migratsiooniasutuste juhid Tallinnas, kus räägitakse Eesti prioriteetidest Euroopa Liidu eesistumisel.

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul on iga-aastane kohtumine suurepärane võimalus parimate kogemuste jagamiseks ning tulevikuplaanide tegemiseks. „Kuritegevus ei tunne piire ega tee vahet erinevate riigiasutuste vahel. Meie ühised tegevused, valmidus ja oskus kriisiolukorras reageerida on ülimalt tähtsad stabiilsuse ja turvalisuse loomisel meie riikides. Sujuv koostöö on edu võti. Peame olema kindlad, et saame üksteise peale vajadusel loota,“ ütles Vaher.

Vaheri sõnul on positiivseid arenguid mitmeid. „Meie koostöö liigub üha praktilisemale tasemele, järjest enam prefektuuride ja büroode tasandile. Kriminaalpolitsei uurijad suhtlevad otse oma kolleegidega naaberriikidest, et mõni süütegu ära hoida või kurjategija kiiresti kätte saada. Piirivalvurid suhtlevad omavahel, et tabada ebaseaduslikke piiriületajaid. Mida tihedam selline koostöö on, seda operatiivsem ja tulemuslikum on võitlus piiriülese kuritegevusega,“ rääkis Vaher.

Kahepäevasel kohtumisel räägitakse välismaalaste ühiskonda integreerimisest, piiriülese kuritegevuse vastu võitlemisest ning ka kiirreageerimisüksuste väljakutsetest. Lisaks on teemadena laual EL eesistumine ja vastutus, mis sellega Eestile kaasneb.

Eesti-Soome-Rootsi-Läti-Leedu vaheline koostööplaan sõlmiti 2015. aasta veebruaris Leedus.

Olja Kivistik
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
612 3150
530 88344
olja.kivistik@politsei.ee

 
Tagasi