Veebipolitseinikud

Veebipolitseinikud Andero Sepp ja Jana Frolova-Alferjev on internetis töötavad politseinikud. Nad vastavad inimeste interneti teel esitatud teadetele ja kirjadele ning koolitavad nii lapsi kui täiskasvanuid internetiturvalisuse teemadel. Eesti esimene veebipolitseinik Andero Sepp alustas tööd 1. juunil 2011.

Veebipolitseinikega võtavad inimesed ühendust nii erinevate portaalide kui ka e-kirjade vahendusel. Mõned küsimused lahenevad ainult nõu andmisega, kuid on ka neid, mis edastatakse vastava piirkonna jaoskondadele informatsiooniks või menetlemiseks. Suurem osa küsimustest on kelmuste, varguste, laimamiste, ähvardamiste ja liiklusega seotud teemade kohta. Vanusepiire pole ning eelistatud on eesti-, inglise- või venekeelne kirjavahetus. Kirjadele vastatakse esimesel võimalusel või hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

2020. aasta oktoobrist alustas Politsei- ja Piirivalveamet maakondliku veebipolitsei pilootprojektiga, mille raames töötab Pärnu politseijaoskonnas neli kuud kogukonna veebipolitseinik, kelle ülesandeks on arendada internetiohutust kohalikul tasandil ehk Pärnumaal. Projekti eesmärk on katsetada, kuivõrd piirkondlikust veebipolitseinikust on abi süütegude ennetamisel ja lahendamisel. Projekt kestab 2021. jaanuari lõpuni.

Milliste muredega veebipolitseiniku poole pöörduda?

  • Kui soovid politseilt nõu

  • Kui sul on seadusi puudutavaid küsimusi

  • Kui soovid saata politseile vihjet või teadet

  • Kui kahtlustad, et keegi teine esineb internetis sinu nime all

  • Kui oled sattunud kiusamise/ahistamise ohvriks

  • Kui soovid teatada seksuaalsest või muust väärkohtlemisest


Soovitav on saata oma küsimus või kiri ühele veebipolitseinikule, mitte kõikidele korraga. Enamlevinud küsimused ning vastused on välja toodud nõuannete rubriigis.

Politsei kiiret sekkumist vajavatel juhtudel tuleb helistada 112.

Veebipolitseinike eesmärgiks on nõu andmine, ise nad süütegusid ei menetle. Kui tead, et soovid esitada politseisse avaldust, siis selle kohta leiad täpsema informatsiooni siit.

Veebipolitseinike kontaktid

Andero Sepp
Facebook: Andero
E-mail: andero.sepp@politsei.ee

Jana Frolova-Alferjev
Facebook: Jana
VK: yana frolova veebikonstaabel
Odnoklassniki: Яна Фролова
E-mail: jana.frolova-alferjev@politsei.ee

Karmen Raud (Pärnumaa veebipolitseinik)
Facebook: Karmen
E-mail: karmen.raud@politsei.ee