Alates 1. juunist teenindatakse Narva ja Jõhvi teenindussaalides kliente neljal päeval nädalas

Alates 1. juunist 2022 teenindatakse PPA Narva ja Jõhvi teeninduses kliente neljal päeval nädalas kell 9-17. Kõigil tööpäevadel saab teenindussaalis jätkuvalt kasutada digikioskit, misjärel saab dokumenditaotluse esitada iseteeninduses.

Kliendivabade päevadega töötab Eestis juba 11 PPA teenindust, näiteks on kolmepäevase lahtiolekuaja edukalt kasutusele võtnud Viljandi, Kärdla ja Rakvere. Sarnaselt teistele väiksematele teenindustele jätkub alates 1. juunist kohapealne klienditeenindus neljal päeval nädalas ka Narvas ja Jõhvis. Letiteenindus on klientidele suletud Narvas teisipäeviti ja Jõhvis kolmapäeviti. Sel päeval menetlevad teenindajad iseteeninduskeskkonnas esitatud dokumenditaotlusi.

Dokumendi taotlemiseks tuleb esmalt minna veebiaadressile iseteenindus.politsei.ee. Nõuetekohase foto, allkirjanäidise ja sõrmejälgede olemasolul saab dokumendi taotleda vaid paari hiireklikiga. „Juhul, kui foto, allkiri või sõrmejäljed puuduvad, saab need tasuta anda teenindussaali digikioskis, mida saab kasutada igal tööpäeval. Digikioskist liiguvad andmed automaatselt iseteenindusse, kus enda arvutist või nutiseadmest uuesti sisse logides saab dokumenditaotluse esitada,“ rääkis Ida prefektuuri juhtivklienditeenindaja Evely Kaljula.

PPA kaugem eesmärk on iseteenindust ja digikioskite kasutamist aina enam soodustada. Kaljula sõnul on iseteenindus paljudes valdkondades inimestele aina omasemaks saanud. „Võtame näiteks pakiautomaadid ja iseteeninduskassad. Näeme, et ka dokumendi taotlemine on selline tegevus, mida inimesed saavad mugavalt ise teha, ilma teenindusletti pöördumata.“

Juba täna esitatakse peaaegu pooled taotlused üle Eesti iseteeninduses ja klientide sinna suunamisega ka jätkatakse. „Esimesena võttis möödunud suvel kolmepäevase lahtiolekuaja edukalt kasutusele Rakvere ja tõstis seeläbi vaid paari kuuga iseteeninduse kasutamise osakaalu tervelt paarkümmend protsenti,“ selgitas Kaljula ning lisas, et samas suunas liigutakse ka Ida-Virumaal, kus täna kasutab kõikidest dokumenditaotlejatest iseteenindust ligi 33% inimestest.

Dokumendi taotlemine iseteeninduses on viis eurot soodsam kui teenindusletis.

Politsei iseteeninduses saab lisaks passi ja ID-kaardi taotlemisele aktiveerida ka mobiili-ID, taotleda elamisloakaarti ja välismaalase passi, taotleda relvaluba, taotleda E-residendi digi-ID ning registreerida välismaalase lühiajalist töötamist.

Liis Krigul
PPA pressiesindaja
58871946