Broneerimissüsteemi uuendamise tõttu ei saa ajutiselt teeninduse külastuse aega broneerida

Järgmisel nädalal uuendab PPA oma broneerimissüsteemi ning sel ajal ei ole võimalik teha uusi broneeringuid. Teeninduse külastust planeerides palume inimestel kontrollida ootejärjekordade pikkust PPA kodulehelt ning varuda aega. Politsei- ja Piirivalveameti broneerimissüsteem ei tööta 25. juunist kuni 1. juulini ning sel ajal ei saa ette broneerida PPA teeninduse külastamist. Kõik varem selleks ajavahemikuks tehtud broneeringud kehtivad tavapäraselt.

Broneerimissüsteem avatakse kasutamiseks alates 2. juulist.

„Uut broneerimissüsteemi on palju mugavam kasutada nutiseadmetes ning see on turvalisem ja töökindlam,“ ütles PPA identiteedi ja saatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel.

2018. aasta lõpuni ehk järgmise seitsme kuu jooksul aegub kokku 194 615 isikut tõendavat dokumenti. Ainuüksi selle aasta kolme suvekuuga aegub ligi 88 000 isikut tõendavat dokumenti ning suuremates teenindustes on tavapärasemast pikemad ootejärjekorrad. Pinna teenindust külastab nädalas 4500 klienti, Tammsaare teenindust üle 6100 kliendi, Tartu teenindust üle 2500 ja Narvas teenindatakse nädalas 1500 klienti.

Tallinna Pinna teeninduses oli juuni esimeses pooles keskmiseks ooteajaks nii dokumendi taotlemiseks kui ka kättesaamiseks tund aega, Tammsaare teeninduses on dokumendi taotlemiseks järjekord keskmiselt tund aega ja kättesaamiseks 40 minutit, Tartus ja Narvas on järjekordade keskmine pikkus 45 minutit. Väiksemate linnade teenindustes on järjekorrad sõltuvalt kellaajast 10-25 minutit.

„Dokumentide taotlemiseks või kättesaamiseks soovitame varuda aega. Inimesed, kes reisivad mööda Eestit või kes veedavad puhkuse väljaspool pealinna, saavad tellida dokumendi teise maakonna teenindusse,“ sõnas Mängel.

Mängel tuletab meelde, et kohustuslikuks dokumendiks on ID-kaart. „Pass on vajalik vaid reisimiseks väljaspool Euroopa Liitu. Kui teie pass on aegunud ning te ei planeeri lähiajal reise väljaspool ELi, ei ole uue passi taotlemisega kiiret,“ lisas Merlin Mängel.

Korduvat Eesti kodaniku ID-kaarti saab ilma järjekorrata taotleda PPA e-teeninduses, sel juhul peab vaid valima väljastuskoha, kuhu dokumendile järgi tullakse. E-teeninduses on praeguseks esitatud üle 34 500 ID-kaardi taotluse.

PPA teeninduste külastamise planeerides tuleb arvestada sellega, et riigipühale eelneval reedel, 22. juunil on kõik PPA teenindused lahti kell 9-14. Kärdla teenindus on reedel tavapäraselt suletud.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
6123051, 51111109