Eesti politsei panustas sadu töötunde Moldova liiklusohutusse

Juunis sai läbi Eesti ja Moldova politsei vaheline koostööprojekt, mille käigus aitasid kogenud Eesti politseinikud Moldova kolleegidel saada uusi teadmisi sellest, kuidas turvaliselt läbi viia kõrgetasemelisi visiite.

„Selle projekti eesmärgiks oli koolitada Moldova politseinikke, kes tegelevad kõrgetasemeliste külaliste politseieskordi ettevalmistamise ja läbiviimisega,“ ütles projekti üks eestvedajaid, Politsei- ja Piirivalveameti rahvusvahelise koostöö büroo juhtivkorrakaitseametnik Tarmo Viikmaa.

Juba 2017. aasta detsembris alguse saanud projekti raames läbisid Eesti politseinike korraldatud koolitusi 36 Moldova politseiametnikku ja viis Moldova koolitajat. Moldova ametnikele tutvustati Eestis politseieskortide ettevalmistust ja korraldamist, külalised läbisid ka alarmsõidukoolituse. Projekti käigus harjutati kolonnile ohtu kujutavate sõidukite sundpeatamist ja Eesti politsei kinkis Moldova kolleegidele kuus „siili“, mida kasutatakse sõidukite sundpeatamiseks, ja üheksa autokaamerat politseisõidukite jaoks.

„Lisaks on projekti ühe peamise tulemusena Moldova kolleegidel nüüd olemas kaasaegne õppeprogramm, koolitusmaterjalid ja väljaõpetatud koolitajad, kes saavad teadmisi edasi anda oma kolleegidele,“ lisas Tarmo Viikmaa. „Üheksakümnendate aastate alguses aitasid Eesti politseid mitmed riigid nii koolituste kui ka varustusega, praegu saame ise olla toetajate ja õpetajate rollis. Moldova politsei juhtkond pidas projekti kordaläinuks ja väga kasulikuks ning nad soovivad koostööd jätkata.“

Projekti rahastas Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Viktoria Korpan

pressiesindaja