Eesti politseinikud aitavad Ukraina kolleege Tšernigivis saada paremaks politseiks

Kahekümne kuu jooksul ehk selle aasta algusest kuni 2019. aasta suve lõpuni aitavad Eesti politseinikud Ukraina, täpsemalt Tšernigivi oblasti kolleege, viies läbi koolitusi ja jagades oma kogemusi.

„Tšernigivi oblasti politseil oli juba varasem koostöö Lõuna prefektuuriga ning see oli Ukraina politseinike initsiatiiv. Nad pöördusid meie poole palvega koolitusi läbi viia ja leidsime selleks võimaluse läbi arengukoostöö projekti. Hea meel on kolleege abistada ja toetada,“ ütles Politsei- ja Piirivalveameti rahvusvahelise koostöö büroo juhtivkorrakaitseametnik Tarmo Viikmaa.

Projekti avalöök toimus veebruari lõpus Tšernigivis, kus tutvuti Ukraina kolleegidega, sealse politsei tööga ja arutati läbi projekti järgnevad tegevused. Arengukoostöö raames jagab Lõuna prefektuur Ukraina politseile kogemusi sellest, kuidas edendada juhtimiskeskuse ja patrullide vahelist koostööd.

Visiidi käigus tutvustati Eesti külalistele põhjalikult patrullteenistust. Projektis osalev Lõuna prefektuuri teabebüroo juht Indrek Koemets ütleb, et kuna paar aastat tagasi toimusid muutused ning on tunda, et praegused korrakaitsjad on motiveeritud ja tahavad oma töös edu saavutada.

„Loodan, et projekti lõpus saavad Ukraina politseinikud öelda, et neil on Eestis sõbrad,“ ütleb Koemets.

Järgmine kohtumine Tšernigivi politsei juhtkonnaga toimub maikuus Tartus ning koolitustega hakatakse pihta sel sügisel. Lisaks koolitustele Tšernigivis toimuvad ka koolituse läbinud Ukraina kolleegide praktika Tartus. Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.