Eesti politseinikud koolitasid Ukraina kolleege

Juunis panid Ukrainas Tšernigivi linnas Eesti ja Ukraina politseinikud pidulikult punkti 20 kuud kestnud programmile, mille raames koolitasid Eesti korrakaitsjad kolleege Tšernigivi oblasti politseist. Kokku läbis programmi 45 Ukraina politseinikku.

„Tänu Eesti politseile saime hindamatu kogemuse. Eesti kolleegidelt saadud teadmised ja meile jagatud praktikad aitavad meil kiiremini jõuda selle politseitöö tasemeni, kuhu soovime jõuda,“ ütles Tšernigovi oblasti riigipolitsei peavalitsuse ülem Eduard Alokhin.

Projekti eestvedaja, PPA rahvusvahelise koostöö büroo juhtivkorrakaitseametniku Tarmo Viikmaa sõnul võeti koolituste jooksul ette erinevaid teemasid, millega puutuvad politseinikud kokku iga päev riigist olenemata, näiteks kadunud inimeste otsimine, liiklusjärelevalve, ressursimahukate sündmuste lahendamine ja palju muud. „Projekti hindasid õnnestunuks nii Eesti saatkonna esindajad, Ukraina Tšernigivi politsei juhtkond kui ka projektis osalenud PPA esindajad ja Ukraina politseinikud,“ nentis Viikmaa.

Projekti üks põhikoolitajaid, Lõuna prefektuuri teabebüroo juht Indrek Koemets sõnas, et paljudele Eesti politseinikele oli õpetaja roll uudne, kuid õpetamise tegi kergemaks see, et õppuriteks olid väga tugevad spetsialistid ja oma ala asjatundjad. „Nad on väga motiveeritud ning arutelud olid julged, mis tegi kogu protsessi veel huvitavamaks,“ rääkis Koemets.

Alates 2018. aasta veebruarist, mil projekt avalöögi sai, viisid PPA politseinikud koolitusi Tšernigivi linnas, samuti käisid Ukraina politseinikud praktikal Tartus. Lõppenud projekti rahastas Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.