Eesti uus ID-kaart sai kõrge tunnustuse

2018. aastal lõpust välja antav uus Eesti ID-kaart pälvis sel nädalal kõrge tunnustuse, kui avaldati turvalisuse ja disainiga maailmas enim silma paistnud dokumendid ja sularaha kupüürid.

Maltal toimunud rahvusvahelise High Security Printing konverentsil anti sel nädalal üle auhinnad parimatele uutele dokumentidele ja kupüüridele. ID-kaardi kategoorias võitis Eesti, parima uue passi andis välja Tansaania ning tunnustuse sai Saksamaa uus Euroopa Liidu viisa kleebis.

PPA identiteedi ja staatuste büroo ekspert Eliisa Sau sõnul on Eesti dokumendid ja digitaalse isikutuvastuse süsteem maailmas paljudele eeskujuks. „Teised riigid jälgivad teraselt partnerite praktikat dokumentide väljatöötamisel, kuna tipptasemel turvalisus nõuab väga põhjalikku eeltööd. Edu hindamisel ei võeta enam arvesse ainult kujundust ja turvaelementide kasutust, vaid ka funktsionaalsusi, mis dokumendil on. Enamik riike liiguvad selles suunas, et dokument ei oleks ainult füüsilises maailmas isiku tuvastamiseks. Eesti unikaalsus seisneb meie paljudes e-teenustes, mis on igapäevase elu osa kõigis vanusegruppides, rääkis Sau.

Eesti ID-kaardi puhul tunnustas ekspertkomisjon kaardi kujundust, turvaelemente, kiipi ja uusi lahendusi QR-koodi ja viipevõimaluse näol.

Uus, ID1 formaadis kaart võeti Eestis kasutusele 2018. aasta lõpus ning sellele eelnes neli aastat ettevalmistust Politsei- ja Piirivalveameti, Riigi Infosüsteemiameti ning Siseministeeriumi Infotehnoloogia ja Arenduskeskuse koostöös.

Link konverentsi korraldajate teatele auhindade kohta. https://www.reconnaissance.net/news/banknote-and-id-excellence-recognised-at-prestigious-awards-in-malta/.

Tuuli Härson

PPA pressiesindaja