Homme toimuvad liiklustalgud

Neljapäeval, 22. septembril toimuvad liiklustalgud, mille raames politseinikud mõõdavad kiirust ja rahustavad liiklust üle Eesti eri paikades.

Liiklustalgute veebilehe kaudu teatati septembri alguses rohkem kui 3600 kohast, kus kaasliiklejad kipuvad kihutama. „Iga aastaga on meile liiklustalgute raames laekunud teadete arv aina suurem, mis kinnitab, et inimeste mure oma kodukoha ümbruses toimuva vastu on tõsine,“ ütles politsei kolonelleitnant Sirle Loigo.

Pooled teated tulid Harjumaa ja Tallinna kohta, järgnes pisut üle poole tuhande märkega Tartumaa, umbes 280 teatega Pärnumaa ja 170 teatega Lääne-Virumaa. Kõige vähem ehk kõigest kolm tähelepanekut tuli Hiiumaa kohta. Märkimisväärne osa teadetest hõlmas tähelepanekuid just linnaruumis, kus lubatud suurim kiirus on kas 30 km/h või 50 km/h. Enim teatati kihutajatest suurtel magistraalidel Tallinnas – Pärnu maanteel, Paldiski maanteel ja A. H. Tammsaare teel.

Politsei kutsub kõiki huvilisi reaalajas jälgima homme veebilehte www.liiklustalgud.ee, kuhu kuvatakse kontrollitud kohtade osas jooksvalt tagasiside, kas ja mida korrakaitsjad seal märkasid. „Näeme oma igapäevases töös, et enamus autojuhte suudavad ohutult liigelda ja kihutamisest hoiduda. Täname kõiki, kes võtsid aja, et ohtlikest kohtadest ja kihutajatest meile teada anda. See on suureks abiks ka pärast liiklustalguid edasise järelevalve planeerimises,“ lisas Loigo.

Annika Maksimov
PPA pressiesindaja
5655771