Ida-Harju politseijaoskonna uus juht on Roger Kumm

Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna juht on alates 1. maist Roger Kumm, kes juhtis seni prefektuuri kriminaalbüroos isikuvastaste kuritegude talitust.

Põhja prefekt Kristian Jaani sõnul on Roger Kumm ennast kriminaalvaldkonnas tõestanud väga võimeka juhina. "Roger võtab ise initsiatiivi, korraldab vajadusel õppusi, seminare või võtab vedada projekte. Ta näeb, et süüteomenetlus ja karistus ei lahenda probleeme, vaid lahenduseks on ennetus ning murede juurpõhjustega tegelemine. Süütegu on paraku juba tagajärg."

Roger Kumm on pikaajaline kriminaalpolitseinik, kes on 16 aastat tegutsenud majanduskuritegude ja isikuvastaste kuritegude uurimisega. 2018. aastal pälvis Kumm politsei teeneteristi kuldmedali.

Kummi jaoks on südamelähedased teemad noorte õigusrikkujate mõjutamine ning vaimsete häiretega inimeste varajane märkamine: „Näen kogukonnapolitseis suurepärast võimalust. Olen tugevalt ennetuse usku ja varajane märkamine on parim ennetamise koht. Suuremale kohalolule kogukonnas aitavad kaasa koostöökohtumised avaliku ja erasektoriga, patrull- ja piirkonnapolitseinike igapäevatöö või parem töö sotsiaalmeedias, kõnetades ka Ida-Harju piirkonna rohkearvulist venekeelset kogukonda.“

Roger Kumm alustas Ida-Harju jaoskonna juhina 1. mail. Seni jaoskonda juhtinud Valter Pärn asus tööle Põhja prefektuuri valvebüroo juhina.

Annika Maksimov
PPA pressiesindaja