Ida prefektuuri piirivalvebürood hakkab juhtima Urmas Elmi

Äsja lõppenud piirivalvebüroo juhi konkursil osutus valituks Vasknarva kordoni juht Urmas Elmi, kes asub uuele ametikohale tööle septembris.

Käesoleva aasta sügisel suundub praegune Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi juhtima Narva politseijaoskonda, mistõttu kuulutati Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi leidmiseks välja konkurss. 11. juunil välja kuulutatud konkursil kandideeris 11 inimest, kellest kolm jõudsid viimasesse kandideerimisvooru. Lõpptulemusena valiti uueks piirivalvebüroo juhiks praegune Vasknarva kordoni juht Urmas Elmi.

Ida prefekt Tarvo Kruup on veendunud, et Urmase suur teotahe ning senised töökogemused annavad piirivalvebüroole lisandväärtust. „Otsuse tegemine oli raske, sest olime sunnitud valima vaid ühe inimese mitme väga hea kandidaadi seast. Isiklikult usun, et Urmase edasine töö piirivalvebüroo juhina on väärikas jätk eelnevalt tehtud tööle. Urmase sõnad ja teod on tõestanud, et tegemist on julge, otsusekindla ning lahendusi otsiva juhiga, kes soovib ise järjepidevalt areneda ja oma meeskonda arendada. Teda ootab ees vastutusrikas ja palju väljakutseid pakkuv töö, mille puhul soovin talle edu ja jaksu,“ sõnas Kruup.

Urmas Elmi jaoks on oluline lähtuda Politsei- ja Piirivalveameti visioonist. „Peamine ülesanne on tagada, et meie piir vankumatult peaks. Kasutades rohkem innovaatilisi lahendusi ning kaasates veelgi otstarbekamalt inimressurssi, viime koostöös professionaalsete kolleegidega piiri järelevalvet veelgi kõrgemale tasemele,“ väitis Urmas Elmi.

Urmas Elmi on lõpetanud Paikuse Politseikooli, omandanud kõrghariduse Sisekaitseakadeemias ning ühtlasi on tal Tallinna Ülikooli magistrikraad organisatsioonikäitumise erialal. Ta alustas tööd 1992. aastal Lääne politseiprefektuuris kordnikuna. Urmas Elmi teenistus Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi ametikohal algab 14. septembril.

Pavel Prokopenko
PPA pressiesindaja
5690 4709