Ida-Virumaal naise surma põhjustamises kahtlustatav mees võeti vahi alla

Pühapäeval võttis kohus vahi alla 35-aastase mehe, keda kahtlustatakse Ida-Virumaal Kiviõlis 37-aastasele elukaaslasele raske tervisekahjustuse põhjustamises, mille tagajärjel naine suri.

Reedel, 22. mai õhtul teatati häirekeskusele, et Kiviõlis asuvas korteris on vägivalla tundemärkidega 37-aastase naise surnukeha. Jõhvi politseijaoskonna juhtivuurija Aleksandra Mürsep selgitas, et kohale saabunud patrullpolitseinikud hakkasid sündmuskohal kõiki juhtunu täpsemaid asjaolusid välja selgitama. „Reede õhtul kogutud tõendid andsid alust arvata, et naise surma võis põhjustada tema elukaaslane ning politseinikud pidasid kinni 35-aastase mehe,“ lisas Mürsep.

Juhtivuurija selgitas, et seni kogutud tõendid viitavad sellele, et naise kallal oli vägivalda tarvitatud juba päev varem, neljapäeval. „Meil on alust arvata, et 37-aastane mees tekitas naisele niivõrd raskeid kehavigastusi, et naine järgmisel päeval suri. Kõik juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluses,“ ütles politseikapten.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Liina Pikma ütles, et prokuratuur taotles nädalavahetusel kahtlustatava vahistamist. „35-aastast meest on varem kriminaalkorras karistatud teiste kuritegude kõrval ka vägivallakuritegude eest,“ täpsustas prokurör. Kohus nõutus prokuratuuri taotlusega ja võttis mehe kaheks kuuks vahi alla.

Jõhvi politseijaoskonna juhtivuurija lisas, et lähisuhtevägivalla juhtumite märkamise puhul on üha olulisem roll ka ümbritsevatel inimestel. „Kui kellelgi on kahtlus, et tema tuttava, sõbra või naabri peres võib toimuda vägivald, siis tuleb sellest kindlasti politseile teada anda, helistades lühinumbrile 112,“ lisas Mürsep.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist, kui sellega on põhjustatud inimese surm. Menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Andra Jundas
PPA pressiesindaja
53 069 928
3372249

Liivi Reinhold
Prokuratuuri pressinõunik
56 818 933