Jõgeva politsei tabas vargustes kahtlustatava mehe

Politsei pidas Jõgevamaal kinni 41-aastase mehe, keda kahtlustatakse nii Jõgevamaal kui ka Ida- ja Lääne-Virumaal toime pandud vargustes.

Lõuna prefektuuri juhtivuurija Veiko Kõre rääkis, et möödunud aastal toimus Jõgevamaal mitmeid sama käekirjaga sissemurdmisi nii ehitusjärgus majadesse, garaažidesse kui ka tööstushoonetesse, kust varastati nii ehitusmaterjale, mootorsõidukite varuosasid, vabaaja veetmiseks mõeldud esemeid ja vahendeid ning isegi päikesepaneele ja inverteerid. Sarnase käekirjaga kuritegusid pandi juhtivuurija sõnul toime ka Ida- ning Lääne-Virumaal.

„Esimeste vargusjuhtumite aset leides asus politsei koguma tunnistajate ütlusi, turvakaamerasalvestusi ja teisi tõendeid, et kuriteos kahtlustatav võimalikult kiiresti kindlaks teha. Kriminaalpolitsei erinevate töövõtete tulemusel hakkas uurimine aina enam edenema, kuniks märtsi keskpaigas õnnestus kindlaks teha ning kinni pidada mees, keda on alust kahtlustada kolmes maakonnas toime pandud vargustes,“ märkis Kõre. Vargustes kahtlustatav mees on 41-aasstane ning politseile varasemast varavastaste kuritegude tõttu juba tuttav.

Politseiuurija sõnul õnnestus mehega seotud Ida-Virumaa kinnistult kätte saada ka suurem osa Jõgevamaalt varastatud esemetest, mille omanikke jõudumööda välja selgitatakse andmaks tagasi neile kuuluv vara. „Kuivõrd sel kinnistul oli veel esemeid, mille päritolu on teadmata, palub politsei kõigil sarnase varguse ohvriks langenuil sellest politseile teada anda, sest meie käes võib hoiul olla teile kuuluv hinnaline vara,“ kutsus politsei üles nii Jõgevamaa kui ka Ida-ja Lääne-Virumaa inimesi oma vara inspekteerima.

Ta tuletab muuhulgas meelde, et oma vara suhtes peab järjepidevalt tähelepanelik olema ning suvilast või maakodust mõneks ajaks lahkudes tuleks hinnalisemad esemed enesega kaasa võtta. „Isikliku vara kaitsmisel on suureks abiks ka selle kindlustamine, kaameravalve seadistamine või häirega liikumisandurite paigaldamine, et omanik või lepingujärgne turvafirma teaks, mil teie kodus soovimatu liikumine toimetamine aset leiab. Kasu toob seegi, kui hoiate lähedasi suhteid naabritega, kes vajadusel teiegi elamul eemaloleku ajal silma peal hoiavad ning võõraid kodukandis tiirutamas märgates sellest politseile operatiivselt teada annavad,“ julgustab politseinik kogukonnas naabrivalvet juurutama.

Täpsemate üksikasjade selgitamiseks jätkub kriminaalmenetlus vargust käsitleva paragrahvi alusel, mis võib süüdimõistmisel kaasa tuua rahalise karistuse või kuni viie aasta pikkuse vangistuse.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457