Joobes mopeedauto juhile mõisteti üle kahe aasta reaalset vangistust

9. veebruaril mõistis Viru maakohus reaalse vanglakaristuse Rakveres mopeedautot juhtinud joobes 48-aastasele mehele, kes põhjustas Tartu tänaval liiklusõnnetuse.

8. veebruaril sai politsei teate, et Rakveres Tartu tänaval on juhtunud liiklusõnnetus, kus mopeedauto juht sõitis otsa tee äärde pargitud autole. Sündmuskohale saabunud politseipatrull tuvastas, et 48-aastane mopeedautot juhtinud mees oli joobes. Patrullpolitseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni ja toimetasid ta Rakvere politseijaoskonda. Meest on ka varem korduvalt juhtimiselt kõrvaldatud, kuna ta on sõidukit juhtinud joobeseisundis.

Rakvere politseijaoskonna juhtivuurija Tiina Toosti sõnul on õnn, et keset tööpäeva toimunud liiklusõnnetuses inimesed vigastada ei saanud. „On kahetsusväärne, et juht pole õppinud oma varasematest vigadest ja pole aru saanud, millist ohtu kujutab endast alkoholijoobes sõitmine kõikidele kaasliiklejatele. Sellises olekus liigeldes ei ole võimalik ettetulevates ootamatutes olukordades kiiresti reageerida ning tagajärjed võivad olla ettearvamatud.“

Juhtivuurija sõnul on joobes juhtide tõttu juhtunud õnnetused märkimisväärne osa kõikidest liiklusrikkumistest ja kui selliseid juhte oleks Eesti teedel vähem, oleks palju vähem traagilisi liiklusõnnetusi. „Politsei teeb igapäevaselt tööd selle nimel, et meie teed oleksid turvalisemad. Siinkohal saab ka iga inimene anda oma panuse, takistades oma tuttavaid, kes tahavad purjuspäi sõitma minna või helistades numbrile 112, kui teel nähakse kahtlase sõidustiiliga juhti.“

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Ain Tali sõnas, et paraku tuleb prokuratuuri ja politsei töös liiga tihti ette olukordi, kus juba varem joobnuna autoroolist tabatud juhid ei muuda esmase rikkumise ja karistuse järel oma käitumist. „Korduval rikkumisel taotleb prokuratuur aga juba tunduvalt karmimat karistust ning aastatepikkune reaalne vangistus ei ole sellistel puhkudel enam haruldane,“ ütles Tali.

48-aastasele mehele mõisteti kahe aasta, ühe kuu ja kolme päeva pikkune reaalne vanglakaristus.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Selle aasta algusest on Lääne-Virumaal juhtimiselt kõrvaldatud 21 joobes sõidukijuhti, kellest kaheksa on olnud kriminaalses joobes.

Andrei Jakubovitš
PPA pressiesindaja
tel. 53 977 817