Juhtimisõiguseta ja politsei eest põgeneda üritanud juht veedab järgnevad 15 päeva vanglas

Nädala algul pidas politsei Tartumaal kinni peatumismärguannet eiranud juhtimisõiguseta juhi. Täna otsustas kohus, et riskeeriva käitumisega mehel tuleb järgnevad 15 päeva Tartu Vanglas veeta.

Ootamatud sündmused said alguse esmaspäeval, 29. märtsi ennelõunal, kui Tartumaal Himmaste-Rasina teel möödus maanteekiirusel maastikuotsingule liikunud Varnja kordoni piirivalve patrullsõidukist suure hooga BMW maastur. Valvsate piiriametnike jaoks oli neist mööduva masina hoog piisav, et sõidukit ja selle juhti kontrollida ning rikkumisele tähelepanu juhtida. Piirivalvurid sõitsid maasturile järgi ning andsid sellele peatumismärguande, kuid aeglustamise asemel eiras selle juht operatiivsõiduki sinist ja punast märgutuld, keeras hoopiski kõrvalteele ning lisas kõvasti hoogu juurde.

Tartu politseijaoskonna üleminspektor Taivo Rosi kirjeldas, et sealtmaalt algas kruusastel ja käänulistel teedel maasturi juhi ohtlik kihutamine, mille käigus õnnestus tal hetkeks patrull isegi kannult raputada, kuid tänu piirivalvurite oskuslikule tegutsemisele ja piirkonna tundmisele päädis sündmus siiski juhi tabamisega. „Nimelt kaasas jälitav piiripatrull kohe tagaajamisse ka teised lähedalasuvad politseipatrullid ning loetud minutid hiljem blokeeriski maasturile vastu liikunud Põlva patrull sõiduki teekonna. Maastur peatus ning politseinikud tuvastasid, et selle roolis oli juhtimisõiguseta juht, kel pole kunagi juhtimisõigust olnudki, kuid kes on varemgi politseinikele mootorsõiduki juhtimisega vahele jäänud. Mees peeti väärteokorras kinni ning toimetati uue korra järgi juba Tartu Vanglasse kohtuistungit ootama,“ kirjeldas Rosi.

Täna hommikul toimunud kohtuistungil uuris Tartu Maakohus asjas kogutud materjale, kuulas ära põgeneja selgitused ning mõistis mehele aresti, mis kuulub koheselt ärakandmisele. „Järgmise viieteistkümne päeva jooksul saab maasturit juhtinud mees lisaks oma käitumise üle järele mõtlemisele tähistada vanglaseinte vahel ka oma sünnipäeva, milline paraku sellel korral möödub tavapärasest veidi ebamugavamas keskkonnas ilma pere ja sõprade õnnitlusteta,“ märkis Rosi.

Ta lisas, et politsei ei saa heaks kiita ühtegi tõsist liiklusalast üleastumist, kuid igasugustest rikkumistest enim nördimust valmistavad ikka need juhid, kes vastutuse vältimiseks põgeneda proovivad ning seeläbi tõsist liiklusohtu kujutavad. „Autoga suurel kiirusel politsei eest ära sõites on ohus nii juht ise kui ka kõik teised liiklejad, kes parasjagu samas piirkonnas liikumas on. Traagilisi näiteid ei pea kahjuks kaugest minevikust otsima ja nii tasub ka täna vanglasse arestipäevi kandma läinud mehel mõista, et oleks saanud minna ka oluliselt hullemini kui kaks nädalat arestikambris,“ rõhutas Rosi.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
7308850 / 59125457