K-Komando juhina alustas tööd Marek Aas

1. novembrist saab politsei eriüksus K-Komando juhiks Marek Aas, kes seni juhtis Viru vanglat ning kellel on pikk töökogemus kaitseväes.

Keskkriminaalpolitsei juht Oskar Grossi sõnul asub politsei eriüksuse ette kogenud juht, kel on tipptasemel teadmised erioperatsioonidest ja kriiside lahendamise kogemus. „Politsei eriüksus töötab valdavalt kriisiolukorras ning nende ettevalmistus ja võimekus peab olema tasemel. Marek Aasa varasem töökogemus täidab kõik eeldused, et politsei eriüksust eest vedada ja arendada,“ sõnas Gross.

Pildil K-komando uus juht Marek Aas

Marek Aas

K-Komando uue juhi sõnul mõjutab eriüksuse tööd keskkond ning viimaste aastate kriisid, sh sõda Ukrainas. „Nii tehnoloogia areng, uued suunad kuritegevuses kui ka laiemalt maailmas toimuv mõjutavad eriüksuse ülesandeid. See tähendab, et peame oma võimekustes olema proaktiivsed – kriise ette nähes ja ennetades arendama oskusi ja varustust. Uue inimesena politseisüsteemis olen kindlasti valmis K-Komando arengut eest vedama,“ ütles K-Komando uus juht.

Marek Aas juhtis 2018. aastast Viru vanglat. Sellele eelnevalt töötas ta 17 aastat eri ametikohtadel kaitseväes, viimati erioperatsioonide väejuhatuses vanemohvitserina. Ta on omandanud magistrikraadi sõjaväelises juhtimises Kaitseväe Akadeemias ning magistrikraadi organisatsioonikäitumises Tallinna Ülikoolis. Ta on läbinud eriväljaõppe Ameerika Ühendriikides ja osalenud sõjalisel operatsiooni Afganistanis. Lisaks osaleb ta hetkel Riigikantselei tippjuhtide arenguprogrammis Newton. 2023. aasta septembrist panustab ta riigikaitsesse ka valdkonna õpetajana Jõhvi Gümnaasiumis.

Leana Loide
PPA pressiesindaja
525 4219