Kohus mõistis korduvalt alkoholi tarvitanuna autot juhtinud mehele kümme päeva aresti

Esmaspäeval, 14. augusti öösel helistas tähelepanelik inimene häirekeskusesse, et anda teada kahtlase sõidustiiliga Škodast, mille roolis võib olla alkoholi tarvitanud inimene.

Patrullpolitseinikud leidsid Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas parkiva sõiduki, mille kontrollimisel selgus, et juht oli joobes. Politseinikud pidasid 50-aastane mehe kinni ning tema osas alustati väärteomenetlust.

Ida prefektuuri liiklusgrupi grupijuht Annika Elm rääkis, et alkoholi tarvitanuna liikluses osalemine on üks raskemaid liiklusalaseid rikkumisi. „Nähes, et mehel on kaks kehtivat karistust samalaadsete tegude eest, on selge arusaam, et mees ei soovi ega taha ennast parandada ning varasemad karistused ei ole olnud piisavad, et mõjutada teda õiguskuulekalt ning teiste liiklejatega arvestavalt ohutult käituma. Sellisele liikluskäitumisele tuleb resoluutselt reageerida,“ sõnas Elm.

Teisipäeval, 15. augustil toimus Viru Maakohtus kohtuistung, kus 50-aastasele mehele mõisteti karistuseks kümme päeva aresti. Lisaks võeti talt pooleks aastaks juhtimisõigus ning konfiskeeriti talle kuulunud sõiduauto, millega mees süüteod toime pani. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

„Täname kaasliiklejat, kes võimalikust joobes juhist meile teada andis ning ta sündmuskohal kinni pidas kuni patrulli saabumiseni,“ lisas Elm.

Pirjo Neissaar
PPA pressiesindaja
53501962