Kohus võttis vahi alla oma elukaaslase tapmises kahtlustatava naise

Kolmapäeval võttis kohus vahi alla 45-aastase naise, keda kahtlustatakse Pärnumaal Audrus oma 50-aastase elukaaslase tapmises.

Reede, 15. mai õhtul sai häirekeskus kõne naiselt, kelle sõnul hakkas tema elukaaslasel halb ja ta vajab abi. Meedikutel tuli kohapeale jõudes tuvastada 50-aastase mehe surm, kellel kahtlustati terviseriket. Surma põhjuse väljaselgitamiseks saadeti mehe surnukeha lahangule, kuid selle käigus leiti viited tema võimalikule vägivaldsele surmale.

Esmaspäeval, 18. mail pidasid politseinikud mehe elukaaslase, 45-aastase naise, kuriteos kahtlustatavana kinni. „Praeguseks on naine politseile oma ütlused andnud ja teame, et reedel, 15. mail tarbisid naine ja mees koos alkoholi ning neil tekkis selle käigus konflikt, kuid kõik juhtunu üksikasjad selgitame alustatud kriminaalmenetluses,“ rääkis Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Lennart Pulk.

Eile, 20. mail taotles kohus kahtlustatava vahistamist kaheks kuuks. „Seni kogutud tõendid annavad aluse kahtlustada, et naine oli alkoholi mõju all muutunud agressiivseks ja oma elukaaslast rünnanud. Et välistada sarnase olukorra tekkimist, pidas prokuratuur vajalikuks ta kriminaaluurimise ajaks vahi alla võtta,“ ütles prokurör Merry Tiitus.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmist. Menetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
53 868 437

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
5681 8933