Lähenemiskeeldu rikkunud mees võeti vahi alla

Viru Ringkonnaprokuratuur taotles 49-aastase mehe vahistamist, kuna mees rikkus kohtuotsusega kohaldatud lähenemiskeeldu. Kahtlustuse kohaselt sisenes mees 29. märtsi õhtul Narvas Kreenholmi tänaval endise elukaaslase korterisse. Kannatanu kutsus politsei ning Ida prefektuuri politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Mees oli eelmise aasta veebruaris kriminaalkorras karistatud endise elukaaslase suhtes vägivalla kasutamises, ähvardamises ja ahistavas jälitamises. Sama kohtuotsusega kohaldati tema suhtes kolmeks aastaks lähenemiskeeld.
Kahtlustatav õigustas enda käitumist sellega, et kannatanu oli nõus lähenemiskeelu rikkumisega.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ragnar Plistkini sõnul reageerib prokuratuur lähenemiskeelu rikkumistele täie tõsidusega. “Prokuratuur on seisukohal, et kohtuotsusega kohaldatud lähenemiskeeld on kehtiv ja täitmiseks kohustuslik niikaua, kuni kohus ei ole lähenemiskeelu tühistanud või selle tingimusi muutnud ning rikkumisele järgneb vastutus,“ selgitas prokurör Plistkin.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press sõnab, et lähenemiskeelu kehtestamine on vahend, millega on võimalik kannatanut aidata ja talle seeläbi luua inimväärne elukeskkond. „Inimestele kohaldatakse lähenemiskeeld põhjusega ja selle rikkumisse suhtub politsei väga tõsiselt,“ selgitas Press.

Viru Maakohus nõustus prokuratuuri põhjendustega, et kannatanu vajab riigipoolset kaitset, mille tagatuses kahtlustatava vabadusse jäädes ei saa olla kindel.

Täna rahuldas kohus prokuratuuri taotluse ning võttis meest kuni kaheks kuuks vahi alla.

Jelena Filippova
Pressinõunik
Avalike suhete osakond
53021929
...

Andra Jundas
PPA pressiesindaja
53 069 928