Laupäevast on Lämmi ja Pihkva järvejääle minek keelatud nii sõidukitega kui jalgsi

Jääolud Lämmi ja Pihkva järvedel on soojade ilmade mõjul järjepidevalt halvenenud ja kui täna ning homme võib Pihkva- ja Lämmi järvede jääl liikuda veel vaid jalgsi, siis laupäevast, 27. märtsist on kogu veekogu ulatuses jääle minek mistahes moel keelatud.

Tänasest, 25. märtsist on muuhulgas keelatud väljumine Kriiva, Vaniku, Pabra ja Pattina järve jääle nii jalgsi kui maastikusõidukitega.

Varasemast on keelatud viibida Lämmijärve jääl Naha oja ja Pihuste küla vahelisel alal ja Võhandu jõe suudmele ning Salusaarele lähemale kui 200 meetrit, samuti on keelatud väljuda järve jääle Uhtinina ja Piirissaare vahelisel alal ning Piirissaarest kagu suunas jäävale jääalale.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits rääkis, et kui paar päeva tagasi olid jääolud neil veekogudel veel rahuldavad, siis viimaste päevade päikesepaiste ning sulailm on jääkatte teinud juba pehmeks. „Kuivõrd jääolud on Pihkva- ja Lämmijärvel on muutunud halvaks, peame inimeste ohutuse tagamiseks piirama neile veekogudele väljumist,“ nentis piirivalvur.

Ernitsa sõnul on olukord Peipsi järvel aga mõnevõrra parem, mistõttu võib sinna praegu jätkuvalt nii jalgsi kui maastikusõidukiga peale minna, kuid seejuures tuleb olla siiski väga tähelepanelik ning enese turvalisuse tagamiseks jääolude kohta kas piirivalvekordonist või politsei kodulehelt järele uurida,“ lisas ta.

Kordoni juhi sõnul ei ole teada kauaks Peipsi jääkate veel kannab. „Eesootavad päevad toovad kaasa märkimisväärsed plusskraadid ja vihmasaju, mis aga tähendab, et jääolud järvistul muutuvad tundidega. Piirivalvurid on ilmamuutusteks valmis, teevad pidevalt jääluuret ning kui olud märkimisväärselt halvenevad, siis läheb ka Peipsi inimeste ohutuse tagamiseks lukku,“ selgitas Ernits.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457