Lennusalk aitas leida metsa eksinud eaka mehe

Nädalavahetusel käivitas politsei Jõgevamaal otsingu leidmaks kodust lahkunud ja kadunuks jäänud terviseprobleemidega eakat meest. Öö läbi väldanud otsing sai positiivse lõpu, kui lennusalk mehe elusalt ja tervelt üles leidis.

Ööl vastu pühapäeva sai häirekeskus teate, et Jõgeva vallas läks 71-aastane terviseprobleemidega mees päeval jalutama ega ole seniajani koju naasnud. Meest otsisid vastu õhtut lähedased ja kohalikud jahimehed, ent tulemuseta. Nii helistati hädaabinumbril ja paluti politsei abi. Et otsinguala oli suur, kaasati patrullide kõrval meest otsima ka lennusalga kopterimeeskond.

Lennusalga kopterite eskadrilli ülem Janar Aasma kirjeldas, et tundide viisi maastiku läbikammimist andis lõpuks tulemuse, kui kopterimeeskond märkas varahommikul kella 4.30 paiku ühel metsateel liikumas inimest, kes osutuski otsitavaks meheks. “Maastik otsingupiirkonnas oli raske ning mehe võimalik liikumissuund teadmata, mistõttu alustas kopterimeeskond otsinguid mehe koduümbruses. Järk-järgult suurendati perimeetrit ning kammiti läbi ümbrusesse jäävaid metsasihte. Mees leiti kodust mitme kilomeetri kauguselt ühelt metsateelt ekslemast. Politseipatrull võttis mehe oma autole ja sõidutas ta tagasi koju lähedaste juurde,” kirjeldas Aasma.

Vaid mõni nädal tagasi kaasati lennusalk samamoodi otsima terviseprobleemidega meest, kes oli Kose vallas hooldekodust teadmata suunas lahkunud. Politsei selgitas, et mees oli bussiga sõitnud Kohila valda, kus käivitati mastaapne otsing. Ligi 11 tundi väldanud otsing sai lõpu öösel kell 2.30, mil kopterimeeskond ja kohalik elanik leidsid mehe metsast üles. Abivajaja anti meedikute hoole alla.

Möödunud aastal osales lennusalk enam kui 30 maastikul eksinud või kadunud inimese otsingul, mida on mõnevõrra vähem kui varasematel aastatel. Samuti on viiruspuhangu ajal, mil inimesed vähem liiguvad, vähenenud kõigi politseile laekunud kadumisteadete arv: kui tänavu nelja kuuga sai politsei umbes tuhat teadet kadunud või eksinud inimestest, siis mullu samal ajaperioodil oli selliseid teateid pisut üle 1400.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403