Liiklusinfo 23.09.2019

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 1 narko- ja 19 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.

Liiklusõnnetused

23.09.2019 kella 17.11 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Rävala pst 4 juures, kus vastava kategooria juhtimisõiguseta 22-aastane mees kiirendas mootorrattaga Yamaha ja kukkus. Maas lohisenud mootorratas tabas sõidutee servas pargitud sõiduautot Audi Q5. Mootorrattur toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

24.09.2019 kella 00.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Lääne-Harju vallas Kersalu külas Tallinn-Paldiski tee 40. kilomeetril, kus 32-aastane naine juhtis sõiduautot Opel ja kaotas juhitavuse ning sõitis teelt välja kraavi. Esialgse info põhjal võis teele joosta metsloom. Sündmuskohalt toimetati Tallinna Lastehaiglasse sõidukis kaasreisijana viibinud 4-aastane tüdruk.

Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid ei laekunud.

Politsei paneb kõigi südamele, et pimedal ajal on helkuri kandmine kohustuslik ning võib päästa elusid. Helkurit on soovitav kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel, ehk umbes 50-80 cm maapinnast. Kui kantakse ainult ühte helkurit, tuleb see kinnitada keha sõiduteepoolsele küljele. Tähtis on, et rippuv helkur jope või mantli serva alt välja ulatuks ning oleks nähtav võimalikult mitmest küljest.