Narvas õhupüstoliga diskorit ähvardanud mehele määrati tingimisi vangistus

11. jaanuaril Narvas baaris õhupüstoliga ähvardanud 63-aastane mees mõisteti 7. mail Viru Maakohtus süüdi ning talle määrati karistuseks 6 kuud tingimisi vangistust koos ühe aastase katseajaga, kui süüdistatav ei pane katseajal toime uut tahtlikku kuritegu.

11. jaanuaril sai politsei teate, et Narvas Tallinna maantee baaris ähvardas alkoholijoobes 63-aastane pensionär töötajaid ja külastajad. Sündmuskohale saabunud politseipatrull pidas mehe kahtlustatavana kinni. Vahejuhtumis keegi vigastada ei saanud. Ohtu elule tundsid nii baari töötajad kui ka külastajad.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Tatjana Press ütles, et mehe ähvarduse põhjuseks oli see, et ta nõudis baari diskorilt muusika mängima panekut. „63-aastane mees oli koos oma sõbraga baaris alkoholi tarvitamas, kui ühel hetkel ta pöördus diskori poole ning nõudis, et too paneks muusika mängima. Mees sai eitava vastuse, kuna audioseadmed ei olnud sisse lülitatud. Seejärel võttis 63-aastane mees jope alt asuvast kabuurist õhtupüstoli ja hakkas sellega diskorit ähvardama,“ selgitas Press sündmuse asjaolusid.

„Alkoholijoobes olles ei tohi kaasas kanda ühtegi relva ja vaatamata sellele, et relvaks oli õhupüstol, võib sellega raskelt viga teha nii enesele kui ka teistele inimestele. Kõikidele taolistele sündmustele reageerib politsei väga tõsiselt ja teo toimepanijat paratamatult ootab karistus ja lisaks eseme konfiskeerimine,“ ütles juhtivuurija Press.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Veronika Lauri sõnul kahetses süüdistatav kohtuistungil siiralt toimepandut.

„Kuna mees on varem kriminaalkorras karistamata oli võimalik teda karistada tingimisi vangistusega,“ lisas prokurör Laur. Samas prokurör taotles kohtuistungil konfiskeerida kahtlustatavalt kinnipidamiselt äravõetud pneumorelv kui kuriteo toimepanemise vahend, millega kohus ka nõustus.

Kohtuotsus pole veel jõustunud.

Andrei Jakubovitš
PPA pressiesindaja
tel. 53 977 817
email: ...

Jelena Filippova
Pressinõunik
Avalike suhete osakond
53021929
...