Narvas teavitatakse elanikke koroonaviiruse piirangutest

Viiruse leviku täiendavaks pidurdamiseks ja teadlikkuse tõstmiseks viiakse sel nädalal Narvas läbi teavituskampaania, mille käigus tuletatakse inimestele meelde piirangute järgimise vajadust. Koos infovoldikuga saab inimene ka kümme ühekordset meditsiinilist maski.

Täna algas kampaania, mille raames Narva linnavalitus, politsei, Kaitseliit, päästjad ja vabatahtlikud jagavad plakateid ja infovoldikke, teavitamaks inimesi kasulikest hoiakutest epidemioloogilise olukorra parandamiseks Narvas. Infomaterjalid tuletavad meelde, et viirus levib aktiivselt otsekontaktide kaudu tööl ning sõprade ja tuttavate seas.

Nakatumise määr on Narvas oluliselt vähenenud. Kui 12 päeva tagasi oli nakatunuid 100 000 inimese kohta 1300, siis täna juba alla 1000.

Linnapea Katri Raiki sõnul on sellele vaatamata Narva haiglas 38 koroonapatsienti, mis tähendab, et peaaegu kõik voodikohad on hõivatud. “Peame üheskoos pingutama, et nakkusnäitaja väheneks veelgi ja inimesed läheksid vaktsineerima, kui see võimalus avaneb. Erilist tähelepanu peame pöörama laste ja noorte omavahelistele kontaktidele, sest just nemad võivad olla asümptomaatilised haiguse edasikandjad,” rääkis Raik.

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse kinnitusel levib viirus läbi otsekontaktide sugulaste, sõprade ja tuttavate vahel. „Enamik kaupluseid ning söögikohti suletud, kuid inimesed külastavad siiski oma lähedasi, kus toimub nakatumine ja siis viiruse edasi kandmine. Samas toimub nakatumine ka töökohtades, kus mõned töötajad ei hoia distantsi, ei kanna maske või tulevad tööle haiguse sümptomitega,“ lisas Muusikus.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi sõnul on näha, et Narva elanikud pingutavad viiruse leviku peatamiseks. „Erinevate avalike ruumide kontrollimisel näeme, et umbes 97% inimestest kannab maske. Samas oleme märganud, et alati ei hoita kinni 2+2 reeglist, seda nii siseruumides kui ka väljas liikudes. Kuna distantsi hoidmine vähendab nakatumise tõenäosust märkimisväärselt, siis peaks seda kindlasti järgima. Pöörame ka oma järelevalvetegevuste käigus lisaks maski ja desinfitseerimisvahendite kontrollile tähelepanu just 2+2 reeglile,“ sõnas Püvi.

Lisaks umbes 5000 infovoldiku ja 50 000 maski levitamisele, jagatakse kampaania käigus ka 2000 plakatit. Plakatid riputatakse korteriühistutesse ja avalikesse kohtadesse, kauplustesse, aga näiteks ka PPA teenindusse. Infovoldikuid jagatakse avalikes kohtades, kus kontrollitakse ühtlasi ka piirangutest kinni pidamist. Materjalide jagamisega on seotud kokku ligi 20 inimest.

Andrei Jakubovitš
PPA pressiesindaja
tel. 53 977 817