Narvas toidupoodi röövinud mees saadeti vangi

Selle aasta alguses varastas 33-aastane mees Narvas toidupoest toiduaineid, ähvardas poe töötajat noaga ning põgenes sündmuskohalt. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni ning nüüd ootab poodi röövinud meest ees vangistus.

Selle aasta 25. jaanuaril kella 19.17 ajal varastas 33-aastane mees Narvas Rakvere tänava kauplusest ligikaudu 20 euro ees toiduaineid, sh liha, kohvi ja komme. Peale varguse toimepanemist mees lahkus, kuid toidupoe töötaja sai mehe kaupluse lähistelt kätte. 33-aastane mees keeldus kaupa tagastamast ja ähvardas noaga poetöötajat tervisekahjustuse tekitamisega. Mees lõpetas oma tegevuse alles pärast pealtnägijate ilmumist ja põgenes sündmuskohalt.

33-aastane mees peeti ümbruskonnast politsei poolt kahtlustatavana kinni tänu poetöötajate kiirele tegutsemisele, teiste pealtnägijate kaasabil ja turvakaamerate salvestistele, mille järgi tuvastati mehe riietus.

„Selle juhtumi kiirele lahendamisele aitasid kaasa kõik ümbruskonnas viibivad inimesed, kes ei jätnud kaaskodanikku hätta ja tegutsesid ainuõigelt helistades koheselt hädaabinumbrile 112,“ ütles Narva politseijaoskonna juhtivuurija Sergei Maslennikov.

Eeluurimise ajal oli mees prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi all.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Veronika Lauri sõnul esitati mehele süüdistus röövimises, kuna ta varastas kauba noaga ähvardades. „Mehe varasemad karistused pole talle distsiplineerivat mõju avaldanud ega motiveerinud teda õiguskuulekalt käituma,“ selgitas prokurör Laur.

Juhtivuurija Sergei Maslennikov sõnab, et mees on varasemalt kandnud karistust vägivalla kasutamise eest. „Sel korral lõppes toime pandud röövimine kehavigastusi tekitamata, aga inimene, kes peab olulisemaks paarikümne eurost ostukorvi kui kaaskodaniku elu ja tervist, peab oma tegude üle järele mõtlema,“ lisas Maslennikov.

Viru Maakohus tunnistas mehe 15. aprillil kokkuleppemenetluses süüdi ning mõistis talle karistuseks kolm aastat ja kuus kuud vangistust, millest koheselt ärakandmisele läheb kaheksa kuud. Ülejäänud vangistuse osa ei pöörata täitmisele, kui mees nelja aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid.

Kohtuotsus pole veel jõustunud.

Andra Jundas
PPA pressiesindaja
53 069 928

Jelena Filippova
Pressinõunik
Avalike suhete osakond
53021929
...