Noored tunnustavad PPAd kui atraktiivset tööandjat

Kolmapäeval kuulutati välja Eesti tänavused hinnatuimad tööandjad. Kutsekoolide õpilased valisid PPA 223 tööandja seast neljandale kohale, millega kaasnes Atraktiivse Tööandja aumärk.

PPA peadirektori asetäitja varade alal Janne Pikma sõnas, et kuivõrd uuringus osales üle 5300 inimese, siis on see kindlasti suur tunnustus kõikidele PPA töötajatele. "Meie eelis tööandjana on see, et politsei on Eestis tuntud, aga tuntus ei tähenda sugugi alati populaarsust. Olles üks vähestest esikümnesse jõudnud riigiasutustest, samme öelda, et oleme lisaks tuntusele ka populaarsed," sõnas Pikma.

Pikma sõnul tuleb erinevatest noorte seas tehtud uuringutes üha enam välja, et kõige olulisem ei ole sugugi mitte palk, vaid hoopis tähendusega töö. "Tähendusega töö on just see, mida politsei tööandjana pakub. Oma osa on kindlasti ka selles, et politsei usaldus on kõrge ja seega töötamine PPAs ühiskonnas aktsepteeritud ja tunnustatud."

PPAd hinnati ka 2017. aastal neljanda koha vääriliseks, möödunud aastal olime sama uuringu põhjal üheksandad. Pikma hinnangul oli mullune üheksas koht ajutine tagasilangus. "Pöörame üha rohkem tähelepanu tööandja mainele ja PPA turundamisele. Siiski usun ma veendunult, et kõige parem PPA turundaja on PPA töötaja. Kui kõik meie inimesed teevad oma tööd südamega ja käituvad vastavalt meie põhiväärtustele, siis see on parim turundus, mis teebki PPAst atraktiivse tööandja.“

Kutsekoolide atraktiivsemad tööandjad 2019. aastal 233 hinnatud organisatsiooni hulgas

1. Apollo Group OÜ
2. Radisson Blu (Hotell Olümpia AS)
3. Hilton Tallinn Park
4. Politsei- ja Piirivalveamet
5. Fazer Eesti AS
6. AS Tallinna Lennujaam
7. AS Kalev (Orkla Eesti AS)
8. Coca-Cola HBC Eesti AS
9. AS Balbiino
10. AS A Le Coq

Maria Gonjak
PPA kommunikatsioonibüroo