Pärnu politsei alustas menetlust agressorriigi sümboolikat eksponeerinud kolme inimese suhtes

Politsei alustas väärteomenetluse kolme inimese suhtes, kes lehvitasid Pärnu linnas auto aknast Venemaa Föderatsiooni lippu.

24. aprilli õhtul laekus politseile info, et samal päeval kella 16.30 ajal sõitis Pärnus Papiniidu tänaval kaubanduskeskuse parklasse sõiduauto Ford, mille küljeaknast oli väljas Venemaa Föderatsiooni lipp. Autos olnud seltskond kohendas parklas lippu ja sõitis sellega edasi mööda Riia maanteed.

Autot juhtinud 49-aatase mehe, autos reisijana viibinud 54-aastase mehe ja 36-aastase naise suhtes alustas politsei väärteomenetlust. Praeguseks on politsei läbi viinud väärteomenetluse kahe inimese suhtes. Neile määrati rahatrahv, otsus ei ole veel jõustunud. Ühe inimese osas menetlus veel kestab. Venemaa lipu andis 54-aastane mees vabatahtlikult politseile üle.

Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Küti hinnangul ei ole see tõenäoliselt enam kellelegi uudis, et igasugune agressiooni avalik toetamine on Eestis keelatud. „Agressorriigi sümboolika avalik eksponeerimine toetab selgelt konflikti ja sellisele käitumisele reageerime me resoluutselt, et ennetada teiste õigusrikkumiste tekkimist ja nende eskaleerumist," ütleb Kütt.

Politsei alustas väärteomenetlust rahvusvahelise kuriteo toetamist ja õigustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi järgi, mille eest on karistusena ette nähtud rahatrahv kuni 1 200 eurot või arest.

Leeni Almosen
PPA pressiesindaja
5194 4474