Pärnumaal peeti vabariiklikke abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlusi

8. – 9. juuni toimusid Pärnumaal juba seitsmendad vabariiklikud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus osalesid meeskonnad kõikidest prefektuuridest. Kokku astus võistlustulle kümme ekipaaži.

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooni ülesandes lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsiooni ülesandes ja kombineeritud sportlikus võistluses. Kuna võistlusalad asusid Pärnu maakonna erinevatest piirkondades, siis marsruudi läbimiseks kasutati patrullautosid ning kilometraaži kogunes ligi 200 kilomeetrit. Pingelised võistlused võitsid Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch Põhja prefektuurist, teise koha saavutasid Aivar Kaus ja Mikko Kiisa Lääne prefektuurist ning kolmanda koha väärilised olid Märt Tibar ja Agnes Pihlak Põhja prefektuurist.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher sõnas, et abipolitseinike kutsemeistrivõistlused on neile kui koolitus, kus nad saavad enda oskusi proovile panna ja neid veelgi paremaks lihvida. „Oluline on märkida vabatahtlike motivatsiooni ja püüdu muuta elukeskkonda turvalisemaks. Nad teevad seda vabast tahtest ja sada tuhat turvalisusse panustatud tundi aastas ei jäta kellelegi ruumi kahtlemiseks, kui tähtis see roll on,“ lisas peadirektor.

Võistluste korraldaja, Lääne prefektuuri teabetöö vanempiiriametnik Tõnis Leinart ütles, et võistluspunktides tuli lahendada ülesandeid, millega abipolitseinikud puutuvad igapäevases patrulltegevuses või mõnes muus politseitöös kokku. „Tänapäeval on abipolitseinikud oma oskuste ja teadmistega väga head partnerid politseiametnikele ning mul on hea meel, et kõik osalenud võistkonnad näitasid professionaalset taset erinevate ülesannete lahendamisel,“ märkis Leinart.

Kokku osales võistlustel kümme võistkonda (kaks Ida, kaks Lääne, kolm Lõuna ja kolm Põhja prefektuurist).

Võistluste paremusjärjestus:

1. koht Põhja 1 – Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch
2. koht Lääne 2 – Aivar Kaus ja Mikko Kiisa
3. koht Põhja 3 – Märt Tibar ja Agnes Pihlak
4. koht Lääne 1 – Lauri Luberg ja Kady Kalvet
5. koht Põhja 2 – Viktor Ivanov ja Margus Tafenau
6. koht Lõuna 1 – Margus Pala ja Gabriel Kisar
7. koht Lõuna 3 – Martti Toom ja Joosep Roosaar
8. koht Lõuna 2 – Anti Haugas ja Aigar Kalnapenkis
9. koht Ida 2 – Aleksei Andronov ja Magnus-Martin Mesi
10. koht Ida 1 – Tiit Kivimägi ja Ervin Orgmets

Fotosid võistlustest saab alla laadida lingilt: https://we.tl/Wr1WxZY1pt

Andra Jundas
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6451 / +372 588 53 882
...