Pärnus toimuval liiklusohutuse päeval jagatakse teadmisi elektritõukerattaga liiklemisest

Reedel, 13. augustil saab Pärnus Supeluse tänaval toimuval liiklusohutuse päeval harjutada õpperajal elektritõukerattaga ohutut sõitmist.

Pärnu politseijaoskonna patrullijuht Henry Murumaa rääkis, et ohutuspäeva korraldab Pärnu politseijaoskond koos Pärnu linnavalitsuse, transpordiameti ja rendioperaatorite Tuule ning Boltiga, kelle tõukerattaid saab kohapeal proovida. Ohutuspäeval tuletatakse inimestele meelde, missugused reeglid kehtivad liiklusseaduse järgi elektritõukerattaga liiklemisel, näidatakse ohutuid sõiduvõtteid ning soovijad saavad läbi sõita õpperaja.

„Elektrilised tõukerattad on Pärnus muutumas järjest populaarsemaks ja need on head vahendid liikumaks kiiresti ühest kohast teise. Samas on oluline, et turvaline oleks nii tõukerattaga sõitjal kui ka kaasliiklejail,“ rääkis Murumaa. Murumaa sõnutsi on elektriliste tõukeratastega juhtunud liiklusõnnetuste arv kasvamas.

Pärnu abilinnapea Meelis Kuke sõnul on linna jaoks väga tähtis, et tõukeratastega sõidetaks ohutult. „Uusi liikumisvahendeid tekib tänavatele järjest enam, kuid kõik ei pruugi osata neid alguses ohutult kasutada. Kogenud autojuhid teavad näiteks seda, et enne „pimedat nurka“ tuleb alati hoog maha võtta, kuid noortele ei pruugi see nii iseenesest mõistetav olla,“ sõnas Kukk.

Tuule operatsioonide juhi Kai-Lii Merisalu sõnul ei ole täna veel paljud elektritõukeratastega sõitjad teadlikud, et sellega sõitmist reguleerib liiklusseadus ning tervitatav on kõik, mis aitab muuta elektritõukeratastega liiklemist turvalisemaks. „Tuul panustab ka ise igapäevaselt sellesse, et tõukeratastega liiklemine oleks turvalisem. Näiteks oleme enamiku oma tõukeratastest varustanud ohutusele suunavate kleebistega, jaganud sotsiaalmeedias õppevideosid ning osaleme heategevuslikus laste kiivrikampaanias,“ rääkis Merisalu.

Rendioperaator Bolti tõukerataste spetsialist Aleksandr Lilišentsevi sõnul on samuti märgata, et tõukerattad muutuvad üha menukamaks ka Pärnu elanike seas. „Ohutuspäev on hea võimalus harjutada ja õppida, sest tegelikult on tõukeratas nagu iga teine liiklusvahend, millega peab sõitma vastutundlikult ja ohutusreegleid järgides,“ sõnas Lilišentsev.

Ohutuspäev toimub reedel, 13. augustil kell 13-15 Supeluse tänaval, Roosi ja Karusselli tänava vahelisel alal. Üritusest osavõtt on tasuta ning kõige osavamaid rajaläbijaid ootavad ka toredad auhinnad.

Vihmase ilma korral üritust ei toimu.

Anett Maria Reinas
PPA kommunikatsioonibüroo praktikant
56 28 09 79