Piirivalvurid pidasid Narvas kinni neli ebaseaduslikult piiri ületanud välismaalast

Ööl vastu reedet tabasid piirivalvurid Narvas neli meest, kes ujudes üle Narva jõe ebaseaduslikult Eestisse tulid.

Kella 1.40 ajal öösel vastu reedet andis tähelepanelik inimene teada, et Narva jõge ületab ujudes Venemaalt Eestisse kaks inimest. Sündmuskohale reageeris koheselt piirivalvepatrull, keda nähes üks piiriületajatest tagasi Venemaale ujus, teise inimese pidasid piirivalvurid jões kinni.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Eerik Purgeli sõnul kontrollisid piirivalvurid koheselt ümbrust ning peatselt tabati linnast veel kolm välismaalast, kes samuti ebaseaduslikult Eestisse sisenesid. „See juhtum näitab selgelt, et piiriäärne kogukond ning iga lisa silma- ja kõrvapaar on abiks piiri valvamisel. Nii ka seekord saime operatiivselt tegutseda ning piiriületajad tabada tänu tähelepanelikule inimesele, kes kahtlast tegevust märgates koheselt meid teavitas. Oleme kohalike elanikega igapäevases suhtluses ja vahetame vajalikku infot, üheskoos tagame selle, et meie riiki pääsevad üksnes need, kellel selleks õigus on,“ sõnas piirivalvebüroo juht.

Eerik Purgel lisas, et ebaseaduslike piiriületuste tuvastamine muutub piiri välja ehitamisega tõhusamaks. „Piiri valvavad inimesed, ent terviku moodustab täielikult välja ehitatud piiritaristu koos tehniliste seadmete ja inimestega. Täiendavad tehnilised silmad ning ülevaade piirilõigul toimuvast annavad võimaluse sündmustele aegsasti reageerida ning olla piisavate jõududega õigel ajal õiges kohas, et vajadusel tõkestada ka suuremate gruppide ebaseaduslikud piiriületused,“ rääkis piirivalvebüroo juht.

Asjaolude selgitamiseks toimetati neli välismaalast Narva politseijaoskonda. Esialgse info kohaselt on nad pärit Lõuna-Aasiast, kuid dokumente välismaalastel kaasas ei olnud.

Pirjo Neissaar
PPA pressiesindaja
53501962