Piirivalvurid tabasid Võrumaal sõiduki salasigarettidega

Möödunud reedel märkasid piirivalvurid Võrumaal kahtlast sõidukit, mille kontrollimisel avastati masinast kümneid tuhandeid salasigarette.

26. oktoobri hommikul märkas piirivalvepatrull Värskas kahtlast sõidukit, mida oli alust seostada salakaubaveoga. Sõiduauto Kia peeti kontrollimiseks kinni ning sõiduki tagumiselt istmelt avastasid piirivalvurid 30 000 Valgevene ja 200 Venemaa maksumärkidega sigaretti.

Sõidukit juhtinud 27-aastane mees ning kaasa sõitnud 25-aastane mees ja 22-aastane naine peeti asjaolude selgitamiseks kinni ning viidi arestimajja. Kui autojuht oli Eesti kodanik, siis kaasreisijad Venemaa Föderatsiooni kodanikud.

Järgmisel päeval, 27. oktoobril pärast Maksu- ja Tolliameti menetlustoimingute lõppu tunnistati kehtetuks kaasreisijatele väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisad. Naisele kehtestati kolmeks ja mehele üheks aastaks sissesõidukeeld ja nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

"Salakaubandusega võitlemine on piiriturvalisuse seisukohast üks olulisemaid prioriteete, mille tõkestamiseks teevad piirivalvurid igapäevaselt palju tööd. Nagu seegi juhtum näitas, on piirivalvurid oma ala asjatundjad ning suudavad smugeldajate tegevust varakult märgata ning ka tõkestada,“ kinnitas Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

Salakaubaveo juhtumi üksikasjade selgitamiseks alustas maksu- ja tolliamet väärteomenetlust.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403 / 730 8852