Piiriveekogul aitab navigeerida uus GPS-i kaardipõhi

Kalurite ja teiste piiriveekogu külastavate inimeste abistamiseks valmistasid piirivalvurid GPS kaardipõhja, mille alla laadides saab paremini ennetada eksitusest tingitud piiriületusi Eesti ja Venemaa vahelistel piiriveekogudel.

Vasknarva kordoni juht Marek Liiva tõdes, et navigatsioonihooaja alguse järel on piiriveekogudel aina enam kalastushuvilisi ka puhkajaid. „Suurem osa kontrolljoone ebaseaduslikest ületustest leiab aset just hooletuse tõttu. Kaugemalt tulijad ei märka tähistusi või teevad valearvestuse kontrolljoone kulgemisest. Teinekord tuleb eksitusi ette ka kehvade ilmaolude tõttu ja nõnda edasi,“ märkis ta.

„Seega väga tähtis on piiriveekogul liikudes valvsust mitte kaotada, kuid veelgi turvalisem saab olema sõit, kui laete oma GPS-seadmesse piiriveekogul navigeerimise kaardi. Sellest juhindudes ennetate ebaseaduslikke piiriületusi olenemata ilmast ega eksi ka kontrolljoone kulgemisega,“ märkis piirivalvejuht.

Viis sammu turvalisemaks navigeerimiseks piiriveekogul:

  • Kaardipõhja allalaadimiseks mine piiriveekogu koduleheküljele
  • Lae alla fail „Piiriveekogu navigeerimise kaart 2021.gpx“
  • Ühenda oma Garmin GPS-seade arvutiga ja ava arvutis GPS-seadme kaust
  • Leia sealt kataloog Garmin/GPX ning tõsta sinna oma arvutisse allalaetud fail „Piiriveekogu navigeerimise kaart 2021.gpx“
  • Valmis! Peipsi järvel, Narva jõel ja Narva veehoidlal liigeldes ava oma GPS-seadmes piiriveekogu navigeerimise kaart ning saad turvaliselt ja mugavalt piiriveekogul navigeerida

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403