Pirita teel kihutanud autojuht pandi kuuks ajaks aresti ning jäi aastaks jalameheks

Eile, 13. mai öösel tabas politsei Pirita teel arutult kihutanud juhi, kelle sõiduki tippkiiruseks fikseeriti 227 km/h. Tänaselt kohtuistungilt saadeti mees tagasi kinnipidamiskeskusesse, kuhu tal tuleb jääda järgmiseks 30 päevaks ning vähemalt ülejäänud aastaks on ta jalamees.

Neljapäeva öösel pisut enne kella kahte tabas piirivalvepatrull Tallinna linnas Pirita teel, kus kehtiv suurim lubatud sõidukiirus on 50 km/h, sõiduauto, mille kiiruseks fikseeriti 227 km/h. Sõidukit Mercedes-Benz juhtinud 32-aastane mees oli kaine, temaga viibis autos samal ajal veel neli inimest. Mees peeti sündmuskohal kinni ning toimetati oma tegude üle järele mõtlema kinnipidamiskeskusesse.

Täna hommikul toimunud kohtuistungil määrati mehele maksimumkaristus ehk 30 päeva aresti ning lisaks võeti üheks aastaks ära ka tema juhtimisõigus.

Liiklusjärelevalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein sõnas, et tema mäletamist mööda ei ole Tallinnas varem nii suurtel kiirustel kihutajat tabatudki. „Õnneks ristus mehe teekond korrakaitsjatega, enne kui midagi traagilist jõudis juhtuda. Vähe sellest, et autojuht pani ohtu enda elu, riskis ta veel nelja sõidukis viibinud inimese eluga. Nõnda suurel kiirusel pole juhil võimalik reageerida ootamatustele ning kui mingil põhjusel oleks toimunud kokkupõrge kellegi või millegagi, räägiks me täna juba viie noore inimese surmast,“ rääkis Rein.

Arutult kihutajatest soovitab politsei kaasliiklejatel esimesel võimalusel teada anda hädaabinumbril 112. Nii on võimalus politseil kohe rikkumisse sekkuda ning seeläbi ehk päästa kellegi elu.

Annika Maksimov
PPA pressiesindaja
5655771