Põhja prefekt ja Maardu linnapea õnnitlesid Maardu elanikke EV kodakondsuse saamise puhul

Täna toimus Eesti kodakondsuse tunnistuste üleandmise tseremoonia esmakordselt Maardus, kus uusi vabariigi kodanikke tervitasid Põhja prefekt Kristian Jaani ja Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

„Esimest korda tervitame uusi kodanikke Maardus ja see on eriline sündmus loomulikult nii teie endi, kui ka politsei ja Maardu linna jaoks,“ ütles Kristian Jaani. Põhja prefekt meenutas oma kõnes ka seda, et Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud Põhja prefektuuri politseinike pidulik rivistus toimus tänavu samuti esmakordselt Maardu linnas.

Maardu linnapea sõnas, et heaks kodanikuks olemine algab armastusest oma kodukoha vastu ja vastutuse tajumisest.

„Hea kodanik hoolib sellest, mis toimub tema ümber, ning märkab abivajajat. Kodanikuks olemine algab inimese enda väärtushinnangutest ning soovist olla oluline osa oma linnast ja riigist. Mul on hea meel, et Maardu linnas elab palju häid kohanikke ning neid tuleb aina juurde,“ ütles Arhipov. „Taoline pidulik tseremoonia toimub meie linnas esimest korda ning ma loodan, et sellest saab üks hea ja ilus traditsioon.“

Sel aastal on Eesti kodakondsuse saamiseks esitanud taotluse 416 Tallinnas ja Harjumaal elavat inimest. Mullu taotles Eesti kodakondsust kogu aasta jooksul 627 Tallinna ja Harjumaa elanikku.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109