Põhja prefekt ja Tallinna linnapea andsid tallinlastele üle kodakondsustunnistused

Eile, 28. septembril toimus Tallinna Raekoja Kodanikesaalis traditsiooniline pidulik tseremoonia, kus 14 pealinna elanikku said kätte oma tunnistuse Eesti Vabariigi kodakondsusest.

Tunnistuste üleandmisel ütles Põhja prefekt Kristian Jaani, et Raekotta kogunenud inimestel on erinev taust, nad on erinevast rahvusest ja neil on erinevad elulood, kuid neid kõiki ühendab soov elada Eestis. „Teie olete valinud oma uueks kodumaaks Eesti ja see on väga oluline samm nii teile endile, kui Eestile,“ sõnas Jaani.

Tallinna linnapea ütles kodakondsustunnistuste saajatele, et Eesti Vabariigi kodanikud peavad olema uhked oma riigi üle ja riik ka oma kodanike üle sõltumata rahvusest, emakeelest, usutunnistusest või maailmavaatest. „Kodakondsuse võtmisega teeb inimene teadliku valiku siduda ennast riigiga ja on valmis ka oma riiki kaitsma. Samamoodi peab riik kaitsma ja toetama oma kodanikke,“ ütles linnapea Kõlvart.

Eelmisel aastal sai Eesti Vabariigi kodakondsuse 430 inimest Tallinnas ja Harjumaal, sellel aastal 22. septembri seisuga lisandus 338 uut kodanikku, kes elavad pealinnas ja Harju maakonnas.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109