Politsei abi on vajanud 137 metsa eksinud seenelist

Nädalavahetusel metsa seenele minejatele paneb politsei südamele, et mobiiltelefon olgu kaasas, erksavärviline riietus seljas ning plaan peas, kuidas eksimise korral käituda.

Eile õhtupoolikul sai politsei teate, et Harjumaal varahommikul rappa läinud 84-aastane proua ei ole tagasi koju jõudnud. Teada oli, et mobiiltelefoni jättis proua koju, mistõttu tuli otsingud käivitada suurel metsaalal teadmiseta, kas ja kus proua üldse täpsemalt võiks olla. Ühtlasi olid proual seljas tumedad riided, mistõttu pidi eos arvestama, et teda on suure tõenäosusega raske muust maastikust eristada. Linnulennul kontrolliti osa alasid läbi droonide ja kopteriga, samas kammisid maastikku läbi ka patrullid ja teenistuskoer. Kahe tunni möödudes märkas lennusalga meeskond turbarabas kirjeldusele vastavat inimest, kes osutuski otsitavaks prouaks.

PPA politseimajor Ottomar Virk märkis, et kõige keerukamad ongi need otsingud, kus abivajaja on teinud väga vähe iseenda aitamiseks. „Metsa minnes võib igaüks eksida, hätta sattuda ning eakamad peavad arvestama, et ka tervis võib seenelkäigul ootamatult halveneda, mistõttu peab telefon igal juhul alati kaasas olema. Vähemtähtsam ei ole erksavärviline riietus, mis abivajaja leidmist lihtsustaks. Ekstreemsematel juhtudel venivadki maastikuotsigud põhjusel, et seeneline on end lausa kaitsevärvidesse riietanud,“ kirjeldas ta.

Ülehinnata ei tohiks ka oma orienteerumisoskusi ning kui üksinda seenel käies siht pidevalt ära kaob, ei tasu üksipäini metsaminekut ette võtta. „Näiteks saime sel nädalal kõne 72-aastaselt naiselt, kes oli metsa eksinud. Neli tundi väldanud ressursimahukas otsing sai positiivse lõpu, kui lennusalk abivajaja üles leidis. Juba ülejärgmisel päeval helistas sama naine uuesti, sest oli täpselt samas piirkonnas taaskord metsa eksinud. Patrull leidis ta üles ning naisega peeti maha põhjalik vestlus, kuidas taolisi juhtumeid ennetada,“ rääkis politseinik.

Tänavusel seenehooajal, augustist septembri keskpaigani on politseile laekunud 105 hädaabikõne sihi kaotanud seenelistest, mida lahendades on metsast välja aidatud 137 seenelist.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403