Politsei alustas uurimise Martin Repinski suhtes

Esmaspäeval, 11. aprillil alustas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kriminaalmenetluse kontrollimaks Riigikogu liikme Martin Repinski kuluhüvitiste kasutamise seaduspärasust.

Politsei alustas uurimise Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poolt laekunud kuriteoteate pinnalt. Avalduses paluti kontrollida Martin Repinski kuluhüvitiste kasutamist kütuse ja eluasemekulude kompenseerimiseks.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul otsustas politsei pärast avalduse läbi vaatamist asjaolude täpsemaks väljaselgitamiseks alustada kriminaalmenetluse. „Riigikogu liikmetele on ette nähtud kulude kompenseerimine vastavalt seadusele ning kuluhüvitiste korrale. Praegusel juhul peame vajalikuks alustada uurimist, et välja selgitada, kas Martin Repinski on hüvitiste küsimisel toiminud seaduspäraselt ja esitanud õigeid andmeid. Ei saa välistada, et reeglid hüvitiste osas võivad olla kohati puudulikud ja võimaldada pahatahtlikku ära kasutamist, kuid ka sellisel juhul ei ole taoline käitumine avaliku rahaga eetiline ega vastutustundlik,“ sõnas Kübarsepp.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb omastamist.

Leana Loide
PPA pressiesindaja
525 4219